Czy bohaterowie "Kamieni na szaniec" mogą być wzorem do naśladowania dla współczesnej młodzieży.

W swojej pracy przedstawię refleksje na temat 'Czy bohaterowie "Kamieni na szaniec" mogą być wzorem do naśladowania dla współczesnej młodzieży'. Odpowiedź wydaje się oczywista - tak, ale warto przedstawić argumenty popierające tę tezę.

Po pierwsze, bohaterowie książki ponad wszystko cenili sobie miłość i przyjaźń, a przecież to jest w życiu najważniejsze. Współczesna młodzież czasami zapomina o tych bardzo ważnych wartościach.
A przecież dzięki nim nie czujemy się w życiu samotni. Możemy czuć się bezpiecznie, bo wiemy, że zawsze obok będzie ktoś kto nam pomoże.

Przejdźmy do następnego argumentu. Alek, Rudy i Zośka walczyli za ojczyznę, za tę ojczyznę, w której dziś żyjemy, którą możemy się dzisiaj cieszyć. Wywalczyli ją dla następnych pokoleń, wywalczyli ją dla nas. My również powinniśmy walczyć o swoje. Wiele osób, w dzisiejszych czasach, zbyt łatwo się poddaje, popełniając tym samym wielki błąd. Przecież nie można się zniechęcać tylko dlatego, że jeden raz coś nie wyszło. Walczyć o swoje należy do końca.

Ostatnim argumentem jest to, że trójka przyjaciół trzymała sie zasady: 'Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego'. Rudy podczas przesłuchania na Pawiaku, mimo tortur, nie wydał swoich przyjaciół, był im wierny w przyjaźni. Natomiast Alek i Zośka uwolnili go z rąk gestapowców. My też powinniśmy pomagać innym, bo niewiadomo kiedy sami będziemy potrzebować pomocy.

Reasumując powyższe rozważania mogę stwierdzić, że bohaterowie 'Kamieni na szaniec' z całą pewnością mogą być wzorem do naśladowania dla współczesnej młodzieży. Świadczy o tym przedewszystkim ich wierność i odwaga.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Jakie mogą być argumenty do rozprawki " Czy bohaterowie kamieni na szaniec mogą być wzorem do naśladowania dla współczesnej młodzieży ? Mam napisać rozprawkę .. potrzebuję argumentów !

Jakie mogą być argumenty do rozprawki " Czy bohaterowie kamieni na szaniec mogą być wzorem do naśladowania dla współczesnej młodzieży ? Mam napisać rozprawkę .. potrzebuję argumentów !...

Język polski

Czy bohaterowie „Kamieni na szaniec” mogą być wzorami do naśladowania dla współczesnej młodzieży?

W dzisiejszych czasach jest coraz mniej ludzi, których można naśladować; wszystkie autorytety już dawno leżą zakopane pod głęboką warstwą kurzu, są już nieaktualne. Przemawiały one w sposób zbyt krzykliwy, próbowały nawracać i za w...

Język polski

Czy bohaterowie "Kamieni na szaniec" mogą być wzorem do naśladowania przez współczesną młodzież

W dzisiejszych czasach jest coraz mniej ludzi, których można naśladować; wszystkie autorytety już dawno leżą zakopane pod głęboką warstwą kurzu, są już nieaktualne. Przemawiały one w sposób zbyt krzykliwy, próbowały nawracać i za w...