Ferdynand Magellan.

Ferdynand Magellan (1480-1521)

Portugalski podróżnik i odkrywca, który w latach 1519-1521 jako pierwszy opłynął wokoło Ziemię, co pozwoliło dowieść, że ma ona kulisty kształt. Zamiarem Magellana było odkrycie południowego krańca Ameryki, opłynięcie go i dotarcie tą drogą do Indii. Magellan z pięcioma okrętami i 265 członkami załogi wyruszył z Hiszpanii, skąd w październiku 1520 roku dotarł do cieśniny oddzielającej Ziemię Ognistą od Ameryki Południowej, nazwanej później jego imieniem. Stamtąd wypłynął na wielkie morze, które nazwał Oceanem Spokojnym. Magellan zginął w potyczce z tubylcami na Filipinach, ale ostatecznie jeden statek z całej wyprawy zdołał powrócić do Hiszpanii po trzech latach żeglugi.

Dodaj swoją odpowiedź
Historia

Ferdynand Magellan- jego młodość, plany oraz podróże.

Ferdynand Magellan- jego młodość, plany oraz podróże.

Ferdynand Magellan, tak na prawdę nazywał się Fern?o de Magalh?es, urodził się wiosną 1480 roku na kamienistej farmie w Sabrosa (Villa Real) w Portugalii jako syn Padra Rui de...

Historia

Ferdynand Magellan

Ferdynand Magellan 1480r.-1521r.
Ferdynand Magellan urodził się wiosną 1480 - zmarł 21 kwietnia 1521) - żeglarz portugalski w służbie hiszpańskiej, odkrywca i morski podróżnik. Nazwał Ocean Spokojny (Pacyfik). 20 września 1519 roku w...

Historia

Ferdynand Magellan - Życiorys

Ferdynand Magellan 1480r.-1521r.
Ferdynand Magellan urodził się wiosną 1480 - zmarł 21 kwietnia 1521) - żeglarz portugalski w służbie hiszpańskiej, odkrywca i morski podróżnik. Nazwał Ocean Spokojny (Pacyfik). 20 września 1519 roku w...

Język polski

Ferdynand Magellan.

Ferdynand Magellan (1480-1521)

Portugalski podróżnik i odkrywca, który w latach 1519-1521 jako pierwszy opłynął wokoło Ziemię, co pozwoliło dowieść, że ma ona kulisty kształt. Zamiarem Magellana było odkrycie południowego kra...

Język angielski

Czym zasłynęli Krzysztof Kolumb Vasco da Gama Ferdynand Magellan Bartłomiej Diaz Cechy człowieka Renersu Rośliny i zwierzęta które ludzie poznali dzięki odkryciom geograficznych Wynalazki które umożliwiły dalekie podróże morskie Pojęcie karawela huma

Czym zasłynęli Krzysztof Kolumb Vasco da Gama Ferdynand Magellan Bartłomiej Diaz Cechy człowieka Renersu Rośliny i zwierzęta które ludzie poznali dzięki odkryciom geograficznych Wynalazki które umożliwiły dalekie podróże morskie Po...

Język angielski

Postaw znak X obok właściwego dokończenia każdego zdania. Ferdynand Magellan poniósł śmierć z rąk tubylców a) na wyspie San Salvador b) w Indiach c) na Filipinach d) w Cieśninie Magellana DAJE NAJ proszę o bardzo szybkie rozwiązan

Postaw znak X obok właściwego dokończenia każdego zdania. Ferdynand Magellan poniósł śmierć z rąk tubylców a) na wyspie San Salvador b) w Indiach c) na Filipinach d) w Cieśninie Magellana DAJE NAJ proszę o bardzo...