Dla Jana Kochanowskiego świat jest piękny i harmonijny, a jak ty postrzegasz świat ?

Jan Kochanowski podziwia świat, cieszy się mogąc żyć na tak pięknej Ziemi. Dostrzega całe dobro, które można czerpać z natury. Dla Jana Kochanowskiego świat jest cudowny i harmonijny, aż chce się na nim żyć. Chyba wszystkim piękno świata kojarzy się z Bogiem, który stworzył świat, ludzi, zwierzęta. Jednak czy świat rzeczywiście jest taki jak postrzega go poeta ?
Uważam, że poprzez słowo ,,świat?? należy zrozumieć nie tylko naturę, ale także życie. Życie nie jest tak cudowne, gdyż występuje w nim wiele sprzeczności między ludźmi : konflikty, nieporozumienia i kłótnie, świadczą o tym, że świat nie jest taki harmonijny. Ludzie poprzez swoją samolubność i własne dążenie do celu sprawiają, iż ,,ów świat?? w żaden sposób nie jest piękny. Uważam, że świat jest dobry, tylko należy na niego odpowiednio spojrzeć. Postrzegam go różnie, bardziej zależy to chyba od mojego humoru niż od całego piękna. Są takie dni, kiedy dopada mnie zły humor, nie mam na nic ochoty i świat nie jest już tak kolorowy. Niekiedy nie chce mi się nawet wstawać z łóżka, myśląc, co mnie dzisiaj może złego spotkać, np. zła ocena, kłótnia z koleżanką lub nawet spotkanie z nielubianą osobą, kiedy nie ma się na to najmniejszej ochoty. Wtedy świat staje się szary, nudny, nieciekawy i najchętniej nie wychodziłabym z domu. Jednak w te dobre dni podziwiam świat, wszystko co stworzył Bóg; zwierzęta, rośliny, niebo, ludzi. Cieszę się życiem. Dziękuję Bogu za to, że mogę żyć na tak wspaniałym świecie, pełnym dobrych i życzliwych ludzi. Po prostu jestem szczęśliwa.
Uważam, że Jan Kochanowski dobrze przedstawił świat. Jednak sadzę, że to od nas zależy czy to piękno i harmonia pozostanie.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Dla Jana Kochanowskiego świat jest piękny i harmonijny, a jak ty postrzegasz świat ?

Dla Jana Kochanowskiego świat jest piękny i harmonijny, a jak ty postrzegasz świat ?...

Język polski

Dla Jana Kochanowskiego świat jest piękny i harmonijny, a jak ty postrzegasz świat ?

Dla Jana Kochanowskiego świat jest piękny i harmonijny, a jak ty postrzegasz świat ?...

Język polski

Dla Jana Kochanowskiego świat jest piękny i harmonijny. A jak ty postrzegasz świat?

Jan Kochanowski podziwia świat, cieszy się mogąc żyć na tak pięknej Ziemi. Dostrzega całe dobro, które można czerpać z ludzkiej natury. Dla Jana Kochanowskiego świat jest cudowny i harmonijny, aż chce się w nim żyć.
Uważam, że ...