Dla Jana Kochanowskiego świat jest piękny i harmonijny. A jak ty postrzegasz świat?

Jan Kochanowski podziwia świat, cieszy się mogąc żyć na tak pięknej Ziemi. Dostrzega całe dobro, które można czerpać z ludzkiej natury. Dla Jana Kochanowskiego świat jest cudowny i harmonijny, aż chce się w nim żyć.
Uważam, że świat jest pięny, tylko należy na niego odpowiednio spojrzeć. Postrzegam go różnie, bardziej zależy to chyba od mojego humoru niż od całego piękna. Są takie dni, kiedy podziwiam świat, wszystko co stworzył Bóg; zwierzęta, rośliny, niebo, ludzi. Cieszę się życiem. Dziękuję Bogu za to, że mogę żyć na tak wspaniałym świecie, pełnym dobrych i życzliwych ludzi. Po prostu jestem szczęśliwa. Jednak nie zawsze się tak czuję. Gdy dopada mnie zły humor, nie mam na nic ochoty i świat nie jest już tak kolorowy. Niekiedy nie chce mi się nawet wstawać z łużka, myśląc, co mnie dzisiaj może złego spotkać. Na przykład zła ocena, kłótnia z koleżanką lub nawet spotkanie z nielubianą osobą, kiedy nie ma się na to najmniejszej ochoty. Wtedy świat staje się szary, nudny, nieciekawy i najchętniej nie wychodziłabym z domu. Jednak takie chwile zdarzają się rzadko, trzeba tylko chcieć.
Kocham świat i kocham życie. Cieszę się moją młodością, zdrowiem i rodziną. Staram się doceniać to, co mam i dziękować Stwórcy za wszystko.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Dla Jana Kochanowskiego świat jest piękny i harmonijny, a jak ty postrzegasz świat ?

Jan Kochanowski podziwia świat, cieszy się mogąc żyć na tak pięknej Ziemi. Dostrzega całe dobro, które można czerpać z natury. Dla Jana Kochanowskiego świat jest cudowny i harmonijny, aż chce się na nim żyć. Chyba wszystkim piękno ś...

Język polski

Dla Jana Kochanowskiego świat jest piękny i harmonijny, a jak ty postrzegasz świat ?

Dla Jana Kochanowskiego świat jest piękny i harmonijny, a jak ty postrzegasz świat ?...

Język polski

Dla Jana Kochanowskiego świat jest piękny i harmonijny, a jak ty postrzegasz świat ?

Dla Jana Kochanowskiego świat jest piękny i harmonijny, a jak ty postrzegasz świat ?...