Charakterystyka Bilbo Bagginsa

Bohater, którego będę opisywać nosi dość nietypowe imię i nazwisko, a mianowicie - Bilbo Baggins. Choć dla nas jego imię brzmi dziwnie, to w świecie hobbitów, do którego należy, jest zupełnie normalne. Bilbo występuje w utworze pt. "Hobbit, czyli tam i z powrotem ", Johna Tolkiena. Bohater jest postacią fikcyjną, wspaniałym tworem wyobraźni autora. Rodzicami Bilbo są: matka - Belladona Tuk oraz ojciec - Bungo Baggins. Hobbit mieszka w okolicy Pagórka, gdzie cieszył się dużym szacunkiem ze strony innych mieszkańców. Jest on bardzo zamożnym hobbitem.

Jego rodacy są niewielkiego wzrostu. Pomimo tego ich sylwetka jest wielce okazała, ponieważ brzuchy tych stworzeń przybierają ogromne rozmiary. Czupryna Bilbo jest kędzierzawa o brunatnej barwie. Również stopy tych stworzeń są owłosione. Hobbity nie noszą obuwia, ponieważ ich podbicia opatrzone są w twardą podeszwę. Palce u dłoni cechuje zręczność oraz smagłość. Bilbo ubiera się kolorowo, najczęściej w odcienie żółci oraz zieleni.

Charakter bohatera cechuje solidność odziedziczona po ojcu. Spokój ducha zaś jest zaletą, którą zawdzięcza genom matki. "Odziedziczył po kądzieli ziarenko dziwactwa i to ziarenko czekało tylko na okazję, by zakiełkować." Tak więc ów hobbit nie był idealny, jak zresztą każde stworzenie na świecie.

Posiadał jak każdy hobbit umiejętność bezszelestnego znikania, gdy zbliżał się człowiek. Postać ta budzi we mnie sympatię, ponieważ ma wiele pozytywnych cech, których można mu tylko pozazdrościć. Nie będę miała go chyba jednak poznać, bo zanim go zauważę zniknie bezszelestnie, nie zostawiając po sobie żadnego śladu.

Dostałam z tej pracy 6, jednak różni nauczyciele mają różne kryteria oceniania ;pp

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Charakterystyka Bilbo Bagginsa, bohatera lektury "Hobbit, czyli tam i z powrotem"

Charakterystyka Bilbo Bagginsa, bohatera lektury "Hobbit, czyli tam i z powrotem"...

Język polski

pomóżcie na jutro robie prace klasową pod tytułem charakterystyka bilbo bagginsa proszę pomóżcie proszę o długi opis <3 daje nas

pomóżcie na jutro robie prace klasową pod tytułem charakterystyka bilbo bagginsa proszę pomóżcie proszę o długi opis <3 daje nas...

Język polski

charakterystyka bilbo bagginsa

charakterystyka bilbo bagginsa...

Język polski

wypracowanie z polskiego charakterystyka Bilbo Bagginsa Na jutro DAM NAJ NAJ NAJ

wypracowanie z polskiego charakterystyka Bilbo Bagginsa Na jutro DAM NAJ NAJ NAJ...

Język polski

Charakterystyka Bilbo Bagginsa. Daje naj. :D

Charakterystyka Bilbo Bagginsa. Daje naj. :D...

Język polski

Charakterystyka Bilbo Bagginsa z lektury "Hobbit Czyli tam i z powrotem" Oczywście dam Naj

Charakterystyka Bilbo Bagginsa z lektury "Hobbit Czyli tam i z powrotem" Oczywście dam Naj...