Charakterystyka Bilbo Bagginsa, bohatera lektury "Hobbit, czyli tam i z powrotem"

Charakterystyka Bilbo Bagginsa, bohatera lektury "Hobbit, czyli tam i z powrotem"
Odpowiedź

Charakterystyka Bilba Bagginsa - "Hobbit, czyli tam i z powrotem". drukuj satysfakcja 77 % 694 głosów Treść Obrazy Wideo Komentarze Bilbo Baggins to główny bohater książki Johna R. R. Tolkiena pt. "Hobbit, czyli tam i z powrotem". Bilbo był pięcdziesięcioletnim hobbitem mieszkającym w pięknie urządzonej norze ziemnej w okolicy Pagórka. Był niskiego wzrostu. Miał duży, wypięty brzuch, spiczaste uszy i długie zręczne palce. Nogi hobbita podszyte były twardą podeszwą, co pozwalało mu chodzic bez obuwia. Jego skóra porośnięta była bujnymi, brunatnymi, kręconymi włosami. Ubierał sie kolorowo. Zazwyczaj na żółto-zielono. Bilbo był zamożnym hobbitem, dzięki temu, że jego matka Belladonna Tuk wywodziła się z rodu najbogatszych hobbitów. Był ceniony i darzony wielkim szacunkiem przez przyjaciół i znajomych. Bilbo był typowym przedstawicielem swojego rodu. Uwielbiał spokojne życie, dobre jedzenie, ziele fajkowe i stare opowieści. Wyruszając na wyprawę skołony przez czarodzieja Gandalfa podał się za włamywacza. Z czasem Bilbo stał się dowódcą krasnoludów. Podczas wyprawy spełnił bardzo ważną rolę: odnalazł pierścień "Jedyny". Uważam, że Bilbo Baggins to ciekawa postac. Był rozważny, solidny, spokojny i odważny. Myślę, że są to cechy godne naśladowania

Bilbo Baggins to tytułowy Hobbit a Hobbit to gatunek krasnali. Więc Bilbo był niski (jak to krasnal). nie był za chudy miał kręconą burze włosów. chodził w spodniach do kostek koloru brązowego oraz białej (jeśli można tak powiedzieć) wiecznie ubrudzonej koszuli. Mam nadzieję że pomogłam :) Liczę na naj!

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Charakterystyka Bilbo Bagginsa głównego bohatera lektury ,, Hobbit, czyli tam i z powrotem"

Charakterystyka Bilbo Bagginsa głównego bohatera lektury ,, Hobbit, czyli tam i z powrotem"...