Streszczenie mitu o Dedalu i Ikarze.

Król Krety Minos spłodził syna podobnego do byka i człowieka jednocześnie - Minotaura. Sprowadził do kraju Dedala, mistrza wszytskich fachów, by ten zbudował labirynt, który miał służyć jako kryjówka mutanta. Twórca tego dzieła jednak cierpiał i tęsknił za swym ojczystym krajem, lecz wyjechać nie mógł. Skonstruował nowy wynalazek i zaplanował ucieczkę. Stworzył skrzydła, podobne do ptasich i przymocował je sobie i synowi Ikorowi do ramion. Podczas lotu, Ikar zachwycony widokami i nowym doświadczeniem zapomniał o przestrogach ojca, które mu udzielił przed wystartowaniem i runął na ziemię i ginąc na miejscu. Dedal pochował syna, a sam zamieszkał na dworze u pewnego króla. Po latach Minos zgłosił się po swego projektanta do ów władcy. Dostając odmowe ze strony ów władcy rozpętał wojnę, w której zginął. W ten sposób Dedal zyskał wolność i spokojną starość.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Napisz streszczenie mitu o Dedalu i Ikarze. Streszczenie nie może być z internetu i powinno zawierać co najmniej jedną stronę zeszytową. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Napisz streszczenie mitu o Dedalu i Ikarze. Streszczenie nie może być z internetu i powinno zawierać co najmniej jedną stronę zeszytową. Z góry dziękuję za odpowiedź....

Język polski

Napisać streszczenie mitu o Dedalu I Ikarze. Zad.1 Wymień postacie, które wystąpiły w micie. Wyjaśnij, kim były. Zad.2 Które miejsca oraz zdarzenia opisane w micie są realistyczne? Odszukaj te miejsca na mapie Europy. Zad.3 Jakie umiejętniści

Napisać streszczenie mitu o Dedalu I Ikarze. Zad.1 Wymień postacie, które wystąpiły w micie. Wyjaśnij, kim były. Zad.2 Które miejsca oraz zdarzenia opisane w micie są realistyczne? Odszukaj te miejsca na mapie Europy. Zad.3 Jaki...

Język polski

NAPISZ streszczenie mitu o Dedalu i Ikarze według planu! PLAN: 1-Wynalazki Dedala. 2-Spokojne życie Dedala i Ikara na Krecie. 3-Tęsknota za Atenami. 4-Budowa labiryntu dla Minotaura. 5-Brak zgody Minosa na opuszczenie Krety przez Dedala. 6-PLAN uc

NAPISZ streszczenie mitu o Dedalu i Ikarze według planu! PLAN: 1-Wynalazki Dedala. 2-Spokojne życie Dedala i Ikara na Krecie. 3-Tęsknota za Atenami. 4-Budowa labiryntu dla Minotaura. 5-Brak zgody Minosa na opuszczenie Krety przez Dedala. ...

Język polski

Napisz streszczenie mitu o dedalu i ikarze

Napisz streszczenie mitu o dedalu i ikarze...

Język polski

Proszę was bardzo o pomoc 'Napisz streszczenie mitu o Dedalu i Ikarze' była bym wdzięczna za napisanie tego!!!!

Proszę was bardzo o pomoc 'Napisz streszczenie mitu o Dedalu i Ikarze' była bym wdzięczna za napisanie tego!!!!...

Język polski

musze naśrode napisać streszczenie mitu o dedalu i ikarze pliiiiiiiiska pomóżcie

musze naśrode napisać streszczenie mitu o dedalu i ikarze pliiiiiiiiska pomóżcie...