Napisać streszczenie mitu o Dedalu I Ikarze. Zad.1 Wymień postacie, które wystąpiły w micie. Wyjaśnij, kim były. Zad.2 Które miejsca oraz zdarzenia opisane w micie są realistyczne? Odszukaj te miejsca na mapie Europy. Zad.3 Jakie umiejętniści

Napisać streszczenie mitu o Dedalu I Ikarze. Zad.1 Wymień postacie, które wystąpiły w micie. Wyjaśnij, kim były. Zad.2 Które miejsca oraz zdarzenia opisane w micie są realistyczne? Odszukaj te miejsca na mapie Europy. Zad.3 Jakie umiejętniści posiadał Dedal? Dokończ ustnie podane zdania. Dedal był (kim?) ... Wynalazł (co?) .... Potrafił (co zrobić?) .... Daje NAJ "i" 25pkt !!
Odpowiedź
set1

Dedal był wynalazca a Ikar jego synem Kreta w Grecji Dedal był wynalazca Wynalazł skrzydła do latania Potrafił. tutaj nie wiem Liczę na najj

mmoniczka1

Dedal był docenianym wynalazcą, który stworzył labirynt dla złego potwora - Minotaura - Pół człowieka, pół byka. Lecz tęsknił za ojczyzną. Chciał polecieć do swojego dawnego kraju. Na skutek zakazu Minosa, króla krety, nie mógł spełnić pragnienia. Jedyną drogą przedostania się na swoją ojczyznę była droga powietrzna. Skonstruował skrzydła z zlepionych woskiem ptasich piór i nauczył Ikara, swojego syna, jak należy na nich lecieć. Gdy polecieli wszyscy patrzyli w zdumieniu jak latają. W pewnej chwili Ikar poleciał za blisko słońca. Jego skrzydła się rozpadły, wosk stopniał i spadł do morza. Smutny Dedal pogrzebał ciało syna na wyspie gdzie spadł. Wyspa została później nazwana Ikarią. Zad. 1 Dedal - Ojciec Ikara, wynalazca. Stęskniony za swoją dawną ojczyzną, skonstruował skrzydła z ptasich piór zlepionych woskiem. Ikar - Syn Dedala, leciał na skrzydłach ojca. Spadł, a następnie zmarł na wyspie nazwanej później Ikarią. Minos - Władca wyspy Kreta, zakazał Dedalowi powrotu do swojej ojczyzny. Zad. 2 Wyspa Kreta, Ikaria Zad. 3 Dedal był wspaniałym wynalazcą. Wynalazł skrzydła z ptasich piór zlepionych woskiem. Potrafił stworzyć labirynt by zamknąć w nim złego potwora - Minotaura. Liczę na naj ;)

Dodaj swoją odpowiedź