Posejdon - Król Mórz

Posejdon nie był brzydki lecz nie był też ideałem mężczyzny. Był on potężnej budowy ciała o śniadej cerze. Włosy jego były zwichrzone i nadmiernie bujne. Broda pana mórz były zawsze wilgotna i pełna mułu. Oczy, palące się złowrogo pod wielkimi, krzaczastymi brwiami budziły postrach we wszystkich morzach i oceanach.

Lecz czego Posejdon nie miał w wyglądzie, nadrabiał to swym bogactwem. Posiadał wiele posiadłości, lecz mieszkał tylko w swym ulubionym pałacu. Jest on koloru błękitu, który ma dach z muszli, a one w czasie odpływu otwierają się pokazując swe przepiękne, drogocenne perły. W ścianach rosną żywe kwiaty a przez okna zaglądają ciekawskie ryby. W królewskim sadzie kolorowe drzewa wydają przepyszne, złote owoce. Światło przechodzące przez algi ułożonych na powierzchni fal, mieni się barwami tęczy. Gwiazdy Morskie poukładane między gałęziami rozniecają słabe, migotliwe światełka. . Gdy morze uspokaja się słońce wygląda jak kielich purpurowego kwiatu. Tak więc Posejdon był nieprzystojnym, zamożnym władcą mórz mieszkającym w przepięknej podwodnej willi.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Posejdon - Król Mórz

Posejdon nie był brzydki lecz nie był też ideałem mężczyzny. Był on potężnej budowy ciała o śniadej cerze. Włosy jego były zwichrzone i nadmiernie bujne. Broda pana mórz były zawsze wilgotna i pełna mułu. Oczy, palące się złowrog...

Historia

Grecja

Położenie Grecji

Grecja położona jest w południowej Europie – Bałkany na półwyspie Peloponez. Grecja oblewana jest przez morza z trzech stron: z wschodu Morze Egejskie, z zachodu Morze Jońskie i z południa Morze Śródziemne.

Język polski

Antyk

Antyk - Podstawa późniejszych odwołań, wieki, podczas których powstawały i utrwalały się klasyczne wzorce oraz wartości. Myśli i dorobek artystyczny twórców antyku będzie odwiecznym autorytetem. Krystalizują się gatunki literackie i n...

Język polski

Antyk i Biblia.

W SKRÓCIE:

Antyk - Podstawa późniejszych odwołań, wieki, podczas których powstawały i utrwalały się klasyczne wzorce oraz wartości. Myśli i dorobek artystyczny twórców antyku będzie odwiecznym autorytetem. Krystalizują się g...

Język polski

Antyk - starożytność. Barwy najstarszej epoki.

Epoka starożytności to najstarszy okres w dziejach kultury europejskiej. Za jej początek przyjmuje się ten czas, kiedy człowiek zaczął pozostawiać po sobie ślady kultury materialnej (ok. 2000 r. p.n.e.). Za początek epoki starożytn...

Historia

Grecja, bogowie i daty - sciąga

Grecja leżała na:
1. Południowej część półwyspu Bałkańskiego
2. Na wyspach Morza śródziemnego
3. Zachodnich wybrzeżach Azji Mniejszej
Grecja- Hellada
Ziemi uprawnej było nie wiele, występowały bogactwa naturalne: ...