Ile krawędzi i ścian ma ostrosłup czterdziestokątny?

Ile krawędzi i ścian ma ostrosłup czterdziestokątny?
Odpowiedź
lola219

ostroslup czterdziestokatny ma 41 scian, jedna w podstawie i czterdziesci scian bocznych  czyli n+1=40+1=41 scian  ma 2n krawedzi czyli 2·40=80  krawedzi 

Dodaj swoją odpowiedź
Matematyka

ile ostrosłup czterdziestokątny ma ścian i krawędzi

ile ostrosłup czterdziestokątny ma ścian i krawędzi...

Matematyka

Ile ścian i krawędzi ma ostrosłup czterdziestokątny?

Ile ścian i krawędzi ma ostrosłup czterdziestokątny?...

Matematyka

PLISSS PROSZĘ O POMOC NA JUTRO POTRZEBUJE ile ścian i i krawędzi ma ostrosłup : czworokątny pięciokątny .............. teraz jest pusta kratka i jest wpisane że jest 18 krawędzi czterdziestokątny ..................... i teraz jest pusta kratka i

PLISSS PROSZĘ O POMOC NA JUTRO POTRZEBUJE ile ścian i i krawędzi ma ostrosłup : czworokątny pięciokątny .............. teraz jest pusta kratka i jest wpisane że jest 18 krawędzi czterdziestokątny ..................... i teraz jes...