Przyjaźń Róży i Małego Księcia

Pewnego dnia Mały Książę zauważył, że coś wyrasta na jego planecie. Początkowo pomyślał, że jest to nowa odmiana baobabu. Jednak była to Róża. Przygotowywała się ona sumiennie do przyjścia na świat. Wygładzała każdy płatek, starannie dobierała kolory, aby spodobać się właścicielowi planety. Tak też i się stało.
Ich przyjaźń opierała się głównie na dogadzaniu Róży. Mały Książę co noc przykrywał swą przyjaciółkę kloszem, aby jej nie wiało. Podlewał ją każdego dnia. A roślina chciała zwrócić na siebie za wszelką cenę uwagę. Nie raz Mały Książę przyłapał Różyczkę na kłamstwie, lecz ona wymigiwała się doskonale od odpowiedzialności. Chłopiec miał tego dość. Postanowił poszukać nowych przyjaciół i opuścić swoją planetę. Wcześniej jednak przeprowadził generalne porządki. Dokładnie wyczyścił dwa wulkany, gdzie jeden był nieczynny. Gdy szykował już się do podróży, Róża życzyła mu powodzenia i Mały Książę udał się na inne planety. Odwiedził m.in. latarnika, który zapalał i gasił latarnie, pijaka wstydzącego się, że pije, króla uważającego, iż wszystko co jest wokół należy do niego. Geograf, polecił chłopakowi, aby udał się na ziemie. Zwiedzał ją przez rok. Międzyczasie poznał lisa z którego oswoił i pilota samolotu. Ta podróż wiele go nauczyła. Jedną z nauk było, że nieważne jest to ile jest róż na świecie, ważne że jego jest ta jedna wyjątkowa.
Mały Książę zrozumiał, że Róża jest dla niego bardzo ważna. Nie wyobraża sobie bez niej życia i że ją kocha. Uważam, że Chłopak musiał stracić Róże, aby docenić to co miał i uświadomić sobie jak bardzo jest ona dla niego ważna.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Napisz jak przebiegała przyjaźń Róży i Małego Księcia, wymień poszczególne etapy.

Napisz jak przebiegała przyjaźń Róży i Małego Księcia, wymień poszczególne etapy....

Język polski

Dlaczego przyjaźń róży i Małego Księcia nie należała do idealnych? Proszę o szybką odpowiedz!!! Dam naj!!! ;D

Dlaczego przyjaźń róży i Małego Księcia nie należała do idealnych? Proszę o szybką odpowiedz!!! Dam naj!!! ;D...

Język polski

Historia przyjaźni Róży i Małego Księcia.

Na odległej planecie mieszkał Mały Książę, który bardzo chciał mieć przyjaciela. Czuł się ogromnie samotny na asteroidzie B612, aż do czasu, gdy pojawiła się róża. Była cudowna i piękna, bił od niej niesamowity urok.

Wk...

Język polski

Czy lektura ,,Małego Księcia” wzbogaciła twoje refleksje na temat miłości i przyjaźni?

"Mały Książ" jest książką bardzo nietypową. Kiedy przeczytałem ją po raz pierwszy nie znalazłem w niej niczego więcej, poza historią małego chłopca, który podróżował po różnych planetach w poszukiwaniu przyjaciół. Pó...

Język polski

Które spotkanie Małego Księcia uważasz za najważniejsze i dlaczego? (spotkanie z Lisem)

Powieść Antoine?a de Saint-Exupry?ego, pt. ?Mały Książę? opowiada o niezwykłym chłopcu. Mały Książę to wrażliwe dziecko, które podróżuje po świecie w poszukiwaniu przyjaciela.

Mały Książę mieszkał na planecie B-612, gd...