Bilbo Baggins

Bilbo Baggins to postać literacka, główny bohater powieści J.R.R Tolkiena pt. "Hobbit, czyli tam i z powrotem". Baggins był bogatym hobbitem, synem Bunga Bagginsa i Belladony Tuk. Mieszkał w Bag End w Hobbitonie.

Był mniejszy od krasnoluda lecz większy od liliputa. Jego stopy były opatrzone grubą podeszwą i były bardzo owłosione przez co, nie musiał chodzić w butach. Miał długie i zręczne palce oraz wypięty brzuch. Hobbit miał zamiłowanie do jaskrawych i kolorowych ubrań, najczęściej żółtych i zielonych.

Był bardzo towarzyski i łagodny. Zgodnie z tradycją dla gości był grzeczny i kulturalny, lecz często głośno i donośnie się śmiał. Był strasznym gadułą, potrafił mówić cały czas, przez co często denerwował resztę drużyny. Był bardzo związany ze swoim domem, który był dla niego azylem. Cechował go także upór oraz zawziętość. Był też bardzo pracowity, jak każdy hobbit.

Oceniam Bilbo Bagginsa pozytywnie. Ponieważ potrafił przełamać początkowe opory związane z podróżą i opuszczeniem swojego domu. Podczas całej wyprawy możemy zaobserwować jego przemianę. Staje się odważny i pewny siebie.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Charakterystyka Bilbo Baggins - "Hobbit czyli tam i z powrotem" - J.R.R Tolkien

Bilbo Baggins to główny bohater powieści Hobbit, czyli tam i z powrotem autorstwa J.R.R Tolkiena. Bilbo jest hobbitem, czyli niziołkiem. Mieszkał w Bag End w Hobbitonie. Był synem Bunga Bagginsa i Belladony Tuk. Jego rodzina była zamożna i s...

Język polski

Bilbo Baggins - charakterystyka

Bilbo Baggins był hobbitem. Miał ponad 50 lat. Mieszkał w pobliżu Pagórka. Pochodził z zamożnej rodziny. Jego rodzicami byli Belledonna Tuk i Bungo Baggins.

Bilbo był niskiego wzrostu. Posiadał wypięty brzuch. Miał stopy opatrzon...

Język polski

Bilbo Baggins charakterystyka.

Bilbo Baggins był hobbitem. Miał ponad 50 lat. Mieszkał w pobliżu Pagórka. Pochodził z zamożnej rodziny. Jego rodzicami byli Belledonna Tuk i Bungo Baggins.

Bilbo był niskiego wzrostu. Posiadał wypięty brzuch. Miał stopy opatrzon...

Język polski

Bilbo Baggins - charakterystyka.

Bilbo Baggins był hobbitem. Co za tym idzie, wyglądał tak, jak każdy hobbit. Był niski, a gdziekolwiek się pojawiał najpierw widać było jego wystający brzuch. To sprawiało, że poruszając się, bujał się raz w jedną, raz w drugą stro...

Język polski

Bilbo Baggins - charakterystyka

Główny bohater książki Tolkiena jest bohaterem niezwykłym. Początkowo jest niemal zaprzeczeniem wszystkich legendarnych czy mitycznych herosów. Można powiedzieć, że jest bohaterem z przypadku. Jego udział w wyprawie nie był bowiem rezult...

Język polski

Bilbo Baggins - Hobbit - charakterystyka

Bilbo Baggins był hobbitem - stworzeniem podobnym do człowieka, mniejszym od krasnoluda, lecz większym od liliputa. Mieszkał on we wspaniałej norze, odziedziczonej po swoich rodzicach. Jeśli już o nich mowa, to byli oni dość różni: Matka ...