Charakterystyka Mariana Pietrzyka i Julka Milera z powieści "Ten obcy"

Marian Pietrzyk
To starszy o 2 lata kuzyn Julka. Jest rozsądny i uczciwy. Stale poważny wyraz twarzy. Bystry, inteligentny; wymyślił sposób odnalezienia Zenka, gdy uciekł z wyspy. Jest odważny, ponieważ pomógł "obcemu" w walce z Wiktorem i Władkiem. Starał się być wzorem dla Julka. Potrafi się przyznać do popełnionych błędów. Nie lubi przemocy. Dzięki przyjaźni z Zenkiem nauczył się nieść pomoc innym i odpowiedzialności.

Julek Miler
Początkowo autorytetem jest dla niego Marian, ale z upływem czasu staje się nim Zenek. Jest bardzo dziecinny i naiwny, gadatliwy i kierował się emocjami. Dzięki przyjaźni z Zenkiem stał się bardziej poważny i nauczył się odróżniać dobro od zła.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Opracowanie lektury "Ten Obcy" I. Jurgielewiczowej.

"Ten obcy" - streszczenie w 12 zdaniach.


Książka zaczyna się przedstawieniem bohaterów: Pestki, Uli, Mariana i Julka, których miejscem zabaw stała się niewielka wysepka. Któregoś dnia wakacji przybył na nią nieznajomy z rann�...

Język polski

Charakterystyka bohaterów powieści "Ten Obcy".

ZENEK WÓJCIK- Mieszkał we Wrocławiu razem z ojcem który sie nad nim znęcał. Zenek nie miał się do kogo zwrocić ponieważ mama mu umarła. Uciekł l z domu i postanowił zamieszka u wójka Janicy.
Zenek był wysoki, szczupły, miał chud...