Dlaczego ludzie nie mówią o śmierci ?

Myślę, że ludzie nie mówią o śmierci, ponieważ po prostu się jej boją.
Boją się, że nadejdzie w niespodziewanym momencie.
Boją się, że nadejdzie gdy będą sami.
Boją się tego co jest po niej.
W każdym drzemie cząsteczka niepewności czy jednak trafią do owego nieba ? Czy ono jednak istnieje ? Ludzie w tych czasach mają sposobność wierzyć w to, co zobaczą, nie to o czym istnieniu się mówi, ale jednak naprawdę nie ma niepodważalnych dowodów na istnienie świata "po śmierci". Może to wszystko zostało jedynie ukartowane ? Skąd wiadomo, która religia jest prawdziwa ? Może człowiek jest jedynie organizmem, a śmieć jest po prostu kresem jego "działania" ? Może po niej następuje jedynie ciemność ? Często zgon występuje wcześnie, np. w wieku dwudziestu lat. Boimy się, iż nie zdołamy założyć rodziny, spełnić marzeń, osiągnąć czegoś w życiu, aby nasi potomkowie pamiętali o nas, byli dumni.
Może z czasem śmierć przestanie być tematem tabu i odkryjemy czy ten drugi świat, rzeczywiście istnieje...

W tekście specjalnie zastosowałem powtórzenia aby dodać mu siły i charakteru.

Dodaj swoją odpowiedź
Religia

Czy i dlaczego należy zawsze mówić prawdę?

Mówienie prawdy – temat, który od dawna nie opuszcza moich myśli. Przynajmniej od kilku miesięcy zastanawiam się nad kwestią, czy prawdę należy mówić zawsze, czy może istnieją pewne wyjątkowe sytuacje, w których na kłamstwo można s...

Język polski

Jak współcześni ludzie odnoszą się do zagadnienia śmierci?

Śmierć jest nieodłączną częścią ludzkiej egzystencji, zbliżamy się do niej już od chwili przyjścia na świat. Często lękamy się o niej myśleć, nie jest obecna w naszych codziennych rozmowach.
Jest uważana za wstąpienie w drugi...

Język polski

„Szczęście nie jest dziełem przypadku, ani darem bogów, szczęście to coś, co każdy z nas musi sobie wypracować dla siebie samego” rozważ słowa E. Frommana w kontekście losów Edypa.

Starożytni Grecy uważali, że ich losy są zależne od bogów, że nic co się w życiu dzieje nie jest dziełem przypadku, a przed przeznaczeniem nie ma ucieczki. Nieważne jak się człowiek stara, to, co ma się stać to i tak się prędzej czy...

Historia

Na przykładzie wydarzeń, zjawisk i procesów, wyjaśnij dlaczego w ocenie cywilizacji XX wieku pojawia się określenie „cywilizacja śmierci".

W mojej pracy zamieściłam najbardziej drastyczne, i te, które pochłonęły najwięcej ofiar, wydarzenia: pierwszą i drugą wojnę światową. Już pod koniec XIX wieku pojawiło się wiele wynalazków, które w nieodpowiednich rękach stały si...

Język polski

"Ludzie ludziom zgotowali ten los" - moja ocena II wojny światowej.

Człowiek człowiekowi wilkiem…

Za każdym razem, gdy ktoś wspomina o II wojnie światowej, przed oczyma maluje mi się obraz Adolfa Hitlera, a zaraz po tym kolejny raz uświadamiam sobie, jak wiele ten jeden człowiek wyrządził krzyw...