Opis dworku w Soplicowie

Akcja "Pana Tadeusza" rozgrywa się w Soplicowie. Jest to wieś położona w malowniczym miejscu. Dookoła roztaczają się leśne pagórki, zielone łąki, a także pola uprawne obsiane pszenicą, żytem i gryką. W takiej okolicy znajduje się niewielki dworek szlachecki- dom Tadeusza. Stoi on na pagórku w pobliżu brzozowego gaju. Miejscami rosną topole, które ochraniają go przed wiatrem, a ich gałęzie rzucają cień, który daje schronienie przed gorącymi promieniami letniego słońca. Dwór ten został zbudowany z drewna, jednak częściowo był podmurowany. Ma białe ściany, które kontrastują z zielenią topoli. W pobliżu domu znajduje się wielka stodoła, trzy stogi siana i głęboka studnia z błękitną wodą. Wokół wszystkich budynków gospodarczych rozciąga się drewniany płot i brama, która zawsze jest otwarta. Wnętrze dworku było urządzone według tamtejszej mody. Starodawne ściany poobwieszane obrazami bohaterów narodowych. W rogu stał stary zegar kurantowy wygrywający melodię Mazurka Dąbrowskiego. To wszystko świadczyło o prawdziwym patriotyzmie mieszkańców dworku. Ludzie mieszkający w tym domu byli bardzo gościnni i gospodarni. Szanowali kulturę polską i jej historię.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Czy mógłby mi ktoś podać wresy, w których znajduje się opis dworku w Soplicowie? Oczywiście w utworzye "Pan Tadeusz" : )

Czy mógłby mi ktoś podać wresy, w których znajduje się opis dworku w Soplicowie? Oczywiście w utworzye "Pan Tadeusz" : )...

Język polski

1 Opis dworku w soplicowie "Pan Tadeusz"   2 Historia zamku Horeszków "Pan Tadeusz

1 Opis dworku w soplicowie "Pan Tadeusz"   2 Historia zamku Horeszków "Pan Tadeusz...

Język polski

napisz opis dworku w Soplicowie z książki Pan Tadeusz w minimum 10 zdaniach

napisz opis dworku w Soplicowie z książki Pan Tadeusz w minimum 10 zdaniach...

Język polski

Opis dworku w soplicowie

Opis dworku w soplicowie...

Język polski

Opis Dworku W Soplicowie

Opis Dworku W Soplicowie...

Język polski

!!! Opis dworku w Soplicowie, na podstawie tekstu "Pan Tadeusz" (początek 1 ksiegi ;]) ~z góry dzieki ;]

!!! Opis dworku w Soplicowie, na podstawie tekstu "Pan Tadeusz" (początek 1 ksiegi ;]) ~z góry dzieki ;]...