Rozprawka - Prawdziwej miłości nie można zniszczyć

?Prawdziwej miłości nie można zniszczyć?
Prawdziwej miłości nie można zniszczyć. Jesteśmy tego świadkami w życiu codziennym, ale wiele przykładów znajdziemy także w literaturze, malarstwie i muzyce. Niewątpliwie uczucie jest jedną z najważniejszych wartości towarzyszących człowiekowi od zawsze.
Zaczniemy od tego, że miłość jest silniejsza od rozsądku. Przykładem jest utwór ?Romeo i Julia?. W dramacie mężczyzna rezygnuje z dobrych stosunków w rodzinie, by być z ukochaną. Ona na przekór zakazom rodziców kocha się w Romeo. Spotykali się potajemnie. Uniesienie miłosne, które ich połączyło było tak mocne, że nie mogli bez siebie żyć. Razem zginęli śmiercią samobójczą. Oto przykład idealnej miłości, której nie rozłączyła nawet śmierć. Obraz ten pokazuje także, że dla uczucia człowiek gotowy jest odebrać sobie życie.
Bez wątpienia uczucie żywili do siebie również książę trojański Parys oraz Helena- przepiękna księżniczkę Sparty. Była to para legendarnych kochanków, ryzykująca swój związek wielką wojną pomiędzy swoimi krajami. Na tym przykładzie możemy potwierdzić ślepotę miłości. Przez ich namiętności zdobyta została dotąd niepokonana Troja.
Kolejnym argumentem, będzie miłość opisywana w wierszach i poematach już od zarania dziejów. Nie mamy wątpliwości, że głównym przykładem jest ? Hymn o miłości?. W nim św. Paweł napisał: ?Wszystko znosi,(?) wszystko przetrzyma?. Właśnie w tych słowach zawarta jest cała potęga uczucia. Utwór ten ukazuje, że człowiek bez miłości jest niczym i że jest ona najważniejszą wartością w życiu człowieka.
Na zakończenie opowiemy o nie mniej ważnej miłości, którą darzą nas nasi rodzice. Na nich zawsze możemy liczyć. Zawdzięczamy im przecież tak wiele. Uczucie, które nam dają jest pierwszym jakie zaznaliśmy i zostanie ono na całe życie. Właśnie dlatego jest takie ważne.
Z cała pewnością, argumenty, które zostały tutaj przedstawione pokazują, że prawdziwej miłości nie można zepsuć. Tak więc uczucie jest bardzo cenną wartością. To ono nadaje sens życiu ludzkiemu i nigdy nie przeminie choć dzisiaj niewiele ludzi ją przejawia. Podsumowując , przytoczymy jeszcze kilka słów, występujących w Pieśniach nad Pieśniami, które najlepiej ilustrują tę tezę: ?Wody wielkie nie zdołają ugasić miłości, nie zatopią jej rzeki?.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Pomoże ktoś??. 100 punktów za naj. Rozprawka...... Prawdziwej miłości nie można zniszczyć. w swoich rozważaniach odwołaj się do co najmniej dwóch argumentów zaczerpniętych z literatury. <-- Moze być jeden argument o Romeo i Juli.....

Pomoże ktoś??. 100 punktów za naj. Rozprawka...... Prawdziwej miłości nie można zniszczyć. w swoich rozważaniach odwołaj się do co najmniej dwóch argumentów zaczerpniętych z literatury. <-- Moze być jeden argument o Romeo i Juli........

Język polski

" prawdziwej miłości nie można zniszczyć " rozprawka. pomóż ktoś proszę ;*

" prawdziwej miłości nie można zniszczyć " rozprawka. pomóż ktoś proszę ;*...

Język polski

Napisz rozprawkę na temat : Prawdziwej miłości nie można zniszczyć . W swoich rozważaniach odwołaj się do co najmniej trzech argumentów zaczerpniętych z literatury .   Rozprawka potrzebna na jutro proszę szybko !

Napisz rozprawkę na temat : Prawdziwej miłości nie można zniszczyć . W swoich rozważaniach odwołaj się do co najmniej trzech argumentów zaczerpniętych z literatury .   Rozprawka potrzebna na jutro proszę szybko !...