Charakterystyka Rejenta Milczka "Zemsta"

Przeczytałam wiele ciekawych książek, w których udział brały bardzo interesujące postacie. Jednak w dramacie Aleksandra Fredry "Zemsta" zaintrygowała mnie postać Rejenta Milczka. Był on wdowcem, bardzo bogatym o czym świadczy, że połowa zamku należała do niego. Miał on syna o imieniu Wacław. Rejent był notariuszem sądowym.

Bohater ten był w starszym wieku. Poruszał się powoli, mozolnie i cicho. Należał do osób chudych, drobnych. Używał bardzo bogatego słownictwa, zaś jego ulubionym powiedzonkiem było "Niech się dzieje wola nieba, z nią się zawsze zgadzać trzeba".

Ubierał się w kontusz, który podtrzymywany był przez pas. Charakteryzował się flegmatycznym usposobieniem, co odzwierciedlało jego nazwisko. Oznaczało ono osobę bardzo opanowaną, podporządkowaną zasadzie: Najpierw myśli potem działa Rejent odznaczał się także złośliwością, sprytem, podstępem i udawaniem pobożnego, lecz wcale tak nie było. Był bardzo fałszywy i potrafił sprowokować ludzi do złości, a później wykorzystywał to w postaci szantażu.

Milczek posiadał wady i zalety, jak każdy człowiek. Jego zaletą był honor, kiedy w sytuacji wyzwania na pojedynek powiedział: "Cześnik wyzwał mnie na rękę, acz nie moja w tym zabawa. I wyszedłem i czekałem. Tak czekałem - nadaremnie". Wadą było to, iż nie miał żadnej innej zalety. Szlachcic sprawiał pozornie spokojnego i cichego, ale w rzeczywistości był bardzo chciwy i trzeźwo patrzył na życie.

Moim zdaniem Rejent Milczek zadziwił mnie. Na początku książki twierdziłam, że jest on sympatyczny i miły, potem stwierdziłam, że jego zachowanie jest empatyczne do innych. Pod koniec książki okazało się, iż Rejent potrafi wybaczyć i dojść do kompromisu. Teraz myślę, że zachowywał się w ten sposób, dlatego bo nie miał siły i wiary, aby odważyć się na jasne okazywanie uczyć.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Charakterystyka Rejenta Milczka "Zemsta" Tylko proszę nie ze strony : ZADANE.PL ani z ŚCIĄGA.PL Proszę do 20.30 Daję najj.

Charakterystyka Rejenta Milczka "Zemsta" Tylko proszę nie ze strony : ZADANE.PL ani z ŚCIĄGA.PL Proszę do 20.30 Daję najj....

Język polski

Charakterystyka Rejenta Milczka "Zemsta"

Rejent Milczek jest jednym z głównych bohaterów utworu dramatycznego pt. "Zemsta". Jest on wdowcem posiadającym jedynego syna, Wacława. Dawniej pracował na posadzie rejenta, czyli notariusza, a dorobiwszy się majątku zakupił połowę zamku....

Język polski

Charakterystyka Rejenta Milczka z lektury ,,Zemsta" A. Fredry, proszę o pomoc!

Charakterystyka Rejenta Milczka z lektury ,,Zemsta" A. Fredry, proszę o pomoc!...

Język polski

Charakterystyka Rejenta Milczka Lub Cześnika Raptusiewicza z książki pt. "Zemsta".

Charakterystyka Rejenta Milczka Lub Cześnika Raptusiewicza z książki pt. "Zemsta"....

Język polski

Charakterystyka Cześnika Raptusiewicza i Rejenta Milczka - Zemsta

Cześnik Raptusiewicz i Rejent Milczek są bohaterami komedii Aleksandra Fredry pt: „Zemsta”. Obaj są szlachcicami, lecz Cześnik jest biedny. Zamieszkują dwie połowy zamku. Rejent ma jednego syna Wacława, Cześnik nie ma żony ani dzieci, m...