pięć lizaków kosztuje 3 zł i 40 gr. ile kosztuje 15 lizaków?
pięć lizaków kosztuje 3 zł i 40 gr. ile kosztuje 15 lizaków?
15*3=45 zl 15*0,4=6zł 45zl+6zl=51 zł odp: 51 zł
15 to jest trzykrotność liczby 5, czyli 3 * 3 zł 40 gr = 9 zł 120 gr = 10 zł 20 gr lub 3 * 3,40 zł = 10,20 zł 15 lizaków kosztuje 10 zł 20 gr.
Pięć lizaków kosztuje 3 zł i 40 gr. Ile kosztuje 15 lizaków? Proszę o napisanie wielkością wprost proporcjonalną...