Pięć lizaków kosztuje 3 zł i 40 gr. Ile kosztuje 15 lizaków? Proszę o napisanie wielkością wprost proporcjonalną

Pięć lizaków kosztuje 3 zł i 40 gr. Ile kosztuje 15 lizaków? Proszę o napisanie wielkością wprost proporcjonalną
Odpowiedź

3zł 40 gr razy 15= 51 zł jak dobrze obliczyłam

5 lizaków = 3zł ,40 gr  10 lizaków = 6 zł , 80 gr  15 lizaków = 10 zł , 20 gr Liczę Na NAJJJ !! 

Dodaj swoją odpowiedź