Ola ma 45 zł. Kupiła w sklepie papierniczym pióro za 23,45 zł, a w znajdującej się obok lodziarni zjadła lody waniliowe. Zostało jej 19 i 15 gr.Ile kosztowały lody

Ola ma 45 zł. Kupiła w sklepie papierniczym pióro za 23,45 zł, a w znajdującej się obok lodziarni zjadła lody waniliowe. Zostało jej 19 i 15 gr.Ile kosztowały lody
Odpowiedź

45-23,45=21,55    ilość pieniędzy,która została po kupnie pióra 21,55-19,15=2,4 Odp:lody kosztowały 2 zł 40 gr

45-23,45=21,55zł 21,55-19,15=2,40zł odp. Lody kosztowały 2,40zł

Dodaj swoją odpowiedź
Matematyka

Ola ma 45 zł. Kupiła w sklepie papierniczym pióro za 23,45 zł, a w znajdującej się obok lodziarni zjadła lody waniliowe. Zostało jej 19 zł i 15 gr. Ile kosztowały lody?? Proszę o działanie pisemne, z góry dziękuję :)

Ola ma 45 zł. Kupiła w sklepie papierniczym pióro za 23,45 zł, a w znajdującej się obok lodziarni zjadła lody waniliowe. Zostało jej 19 zł i 15 gr. Ile kosztowały lody?? Proszę o działanie pisemne, z góry dziękuję :)...

Matematyka

Ola ma 45zł. Kupiła w sklepie papierniczym pióro za 23,45zł, a w znajdującej się obok lodziarni zjadła lody waniliowe. Zostało jej 19zł i 15gr. Ile kosztowały lody?

Ola ma 45zł. Kupiła w sklepie papierniczym pióro za 23,45zł, a w znajdującej się obok lodziarni zjadła lody waniliowe. Zostało jej 19zł i 15gr. Ile kosztowały lody?...