Ola ma 45zł. Kupiła w sklepie papierniczym pióro za 23,45zł, a w znajdującej się obok lodziarni zjadła lody waniliowe. Zostało jej 19zł i 15gr. Ile kosztowały lody?

Ola ma 45zł. Kupiła w sklepie papierniczym pióro za 23,45zł, a w znajdującej się obok lodziarni zjadła lody waniliowe. Zostało jej 19zł i 15gr. Ile kosztowały lody?
Odpowiedź

45zł - 23,45zł = 21,55zł 21,55zł - 19,15zł = 2,4zł Lody kosztowały 2,4zł

45zł-23,45zł=21,55zł 21,55zł-19,15zł=2,40zł Odp lody kosztowały 2zł i 40 gr .

Dodaj swoją odpowiedź