kilogram jabłek kosztuje 2,60 a kilogram gruszek kosztuje 4,40 ile kosztuje jedna cała i jedna piąta gruszek ?

kilogram jabłek kosztuje 2,60 a kilogram gruszek kosztuje 4,40 ile kosztuje jedna cała i jedna piąta gruszek ?
Odpowiedź

1 1/5 = 1,2 4,40*1,2=5,28 1 i 1/5 gruszek kosztuje 5,28 zł

Dodaj swoją odpowiedź
Matematyka

Kilogram jabłek kosztuje 2,60 a kilogram gruszek kosztuje4,40 a) Ile kosztuje jedna cała i jedna druga kg jabłek ? b) Ile kosztuje jedna cała i jedna piąta kg gruszek ? c) Ile trzeba zapłacić za dwie całe i jedną czwartą kg jabłek i trzy czwarte

Kilogram jabłek kosztuje 2,60 a kilogram gruszek kosztuje4,40 a) Ile kosztuje jedna cała i jedna druga kg jabłek ? b) Ile kosztuje jedna cała i jedna piąta kg gruszek ? c) Ile trzeba zapłacić za dwie całe i jedną czwartą kg jabłe...

Matematyka

Kilogram jabłek kosztuje 2,60 zł, a kilogram gruszek kosztuje 4,49 zł. a) Ile kosztuje jedna cała i jedna druga jabłek? odp*..................! Ile kosztuje jedna cała i jedna piąta gruszek? odp*....................! Ile trzeba zapłacić za dwi

Kilogram jabłek kosztuje 2,60 zł, a kilogram gruszek kosztuje 4,49 zł. a) Ile kosztuje jedna cała i jedna druga jabłek? odp*..................! Ile kosztuje jedna cała i jedna piąta gruszek? odp*....................! Ile trzeba za...

Matematyka

Kilogram jabłek kosztuje 2,80 zł, a kilogram gruszek kosztuje 3,40 zł.   Ile kosztuje 1 cała jedna druga kg jabłek? Ile kosztuje 1 cała jedna piąta gruszek? Ile trzeba zapłacić za 2 całe jedną czwartą kg jabłek i trzy czwarte kg gruszek?

Kilogram jabłek kosztuje 2,80 zł, a kilogram gruszek kosztuje 3,40 zł.   Ile kosztuje 1 cała jedna druga kg jabłek? Ile kosztuje 1 cała jedna piąta gruszek? Ile trzeba zapłacić za 2 całe jedną czwartą kg jabłek i trzy czwarte kg grusze...