Kilogram jabłek kosztuje 2,80 zł, a kilogram gruszek kosztuje 3,40 zł.   Ile kosztuje 1 cała jedna druga kg jabłek? Ile kosztuje 1 cała jedna piąta gruszek? Ile trzeba zapłacić za 2 całe jedną czwartą kg jabłek i trzy czwarte kg gruszek?

Kilogram jabłek kosztuje 2,80 zł, a kilogram gruszek kosztuje 3,40 zł.   Ile kosztuje 1 cała jedna druga kg jabłek? Ile kosztuje 1 cała jedna piąta gruszek? Ile trzeba zapłacić za 2 całe jedną czwartą kg jabłek i trzy czwarte kg gruszek?
Odpowiedź

a) 2,80:2=1,40    2,80+1,40=4,20zł b) 3,40:5=0,68zł  3,40+0,68=4,08zł c) 2,80:4=0,70zł  2,80+2,80+0,7=6,30zł   i    3,40:4=0,85  0,85*3=2,55zł  

a) 2,80:2=1,40    2,80+1,40=4,20zł b) 3,40:5=0,68zł  3,40+0,68=4,08zł  

Dodaj swoją odpowiedź
Matematyka

Kilogram jabłek kosztuje 2,60 a kilogram gruszek kosztuje4,40 a) Ile kosztuje jedna cała i jedna druga kg jabłek ? b) Ile kosztuje jedna cała i jedna piąta kg gruszek ? c) Ile trzeba zapłacić za dwie całe i jedną czwartą kg jabłek i trzy czwarte

Kilogram jabłek kosztuje 2,60 a kilogram gruszek kosztuje4,40 a) Ile kosztuje jedna cała i jedna druga kg jabłek ? b) Ile kosztuje jedna cała i jedna piąta kg gruszek ? c) Ile trzeba zapłacić za dwie całe i jedną czwartą kg jabłe...