oblicz cenę 1kg soli jeżeli wiadomo że 1,5 kosztuje 1zł 92gr
oblicz cenę 1kg soli jeżeli wiadomo że 1,5 kosztuje 1zł 92gr
1,92 : 2 = 0, 96 zł 1 zł 92 gr + 0,96 zł = 2,88 zł odp: 1,5 kg soli kosztuje 2,88 zl
1zł92gr : 3 = 0,64 0,64 · 2 = 1zł28gr
Oblicz: Cenę 1kg soli jeżeli wiadomo, że 1,5kg kosztuje 1zł 92gr. Ile kosztuje 1kg soli?...