Oblicz: Cenę 1kg soli jeżeli wiadomo, że 1,5kg kosztuje 1zł 92gr. Ile kosztuje 1kg soli?
Oblicz: Cenę 1kg soli jeżeli wiadomo, że 1,5kg kosztuje 1zł 92gr. Ile kosztuje 1kg soli?
1,28zł=1kg 1,92/3=64x2=1,28
1,28 zl. 1,92: 3 = 0,64 0,64 • 2 = 1,28.