Przyjaźń odgrywa w życiu człowieka ważną rolę

Gdy słyszymy słowo „przyjaciel”, myślimy o kimś ważnym. Jest to osoba, na której zawsze można polegać. Znalezienie bratniej duszy może trwać długo, lecz prawdziwa przyjaźń trwa wiele lat. Aby udowodnić słuszność podanej wyżej tezy, pragnę zaprezentować następujące argumenty.
Pierwszym z nich jest fakt, że w trudnych chwilach przyjaciel nie odwróci się, tylko poda rękę i zrobi wszystko, by pomóc. Możemy mieć pewność, że się na nim nie zawiedziemy. Bardzo dobrze odzwierciedla to znane powiedzenie: „Prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie”. W życiu dużą rolę odgrywa osoba, której można zaufać i zwierzyć się z problemów. W takich sytuacjach czujemy, że jest ktoś, dla kogo się liczymy.
Kolejny argument to towarzystwo i dobra zabawa. Przyjaciel zawsze chętnie pójdzie na spacer, do kina, bądź na zakupy. Dzięki niemu odrywamy się od szarej rzeczywistości i przyjemnie spędzić czas. Po latach pozostaje wiele pamiątek i możemy wrócić myślami do dawnych dziejów.
W następnym argumencie powołam się na książkę pt. „Stary człowiek i morze”, ponieważ występuje w niej wątek przyjaźni. Mimo że Santiago był uważany za pechowego, Manolin się tym nie przejmował. Chciał pływać ze starym rybakiem i łowić z nim ryby. Dla mężczyzny towarzystwo chłopca było bardzo ważne, gdyż poza nim, Santiago nie miał nikogo. Dni na morzu bez Manolina były dla niego smutne i przygnębiające.
Podsumowując, mogę stwierdzić, że przyjaźń odgrywa w życiu ogromną rolę. Ludzie są istotami społecznymi i potrzebują towarzystwa. Niejednokrotnie bratnia dusza staje się bliższa niż rodzina. Waga przyjaźni od wieków pozostaje niezmienna. Jest to również ponadczasowy wątek, dzięki któremu powstało wiele wspaniałych utworów literackich.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Uzasadnij, że przyjaźń odgrywa w życiu człowieka ważną rolę.Podaj trzy argumenty. To ma być rozprawka, tylko proszę bez argumentów z książki, lub na podstawie książki:)

Uzasadnij, że przyjaźń odgrywa w życiu człowieka ważną rolę.Podaj trzy argumenty. To ma być rozprawka, tylko proszę bez argumentów z książki, lub na podstawie książki:)...

Język polski

Przyjaźń odgrywa ważną rolę w życiu człowieka

Niedawno spotkałem się z pytaniem, które mnie zaciekawiło i dało mi dużo do myślenia. ,,Czy przyjaźń odgrywa ważną rolę w życiu człowieka’’? Z takim pytaniem boryka się wielu ludzi. Jednak ja stanowczo odpowiadam tak.
Jednym z...

Język polski

Napisz rozprawkę na temat czy przyjaźń odgrywa ważną rolę w życiu człowieka.

Napisz rozprawkę na temat czy przyjaźń odgrywa ważną rolę w życiu człowieka....

Pedagogika

Wartości nadające sens ludzkiemu życiu

Wartości to dobra, które stanowią cel ludzkich działań, którym człowiek służy, których respektowanie decyduje o tym, że postępowanie człowieka jest dobre. Takimi wartościami są np. : dobro, prawda, rodzina, miłość, sprawiedliwość...

Wiedza o społeczeństwie

Ustna stara matura z WOS-u pytania i odpowiedzi

1. Podstawowe umiejętności obywatelskie:
a) potrzeby jednostki
Człowiek jest istotą społeczną. Od zwierząt różni się specyficzną budową ciała, oraz rozwiniętymi funkcjami mózgu, dzięki którym myśli, przeżywa, wyraża swoje...