za 3 brzoskwinie i 2 jabłka trza zapłacić 8, 60 zł. a za 3 brzoskwinie i 4 jabłka 12, 40 zł. ile kosztuje brzoskwinia?

za 3 brzoskwinie i 2 jabłka trza zapłacić 8, 60 zł. a za 3 brzoskwinie i 4 jabłka 12, 40 zł. ile kosztuje brzoskwinia?
Odpowiedź

3b + 2j = 8,60zł 3b + 4j = 12,40zł 2j = 12,40zł - 8,60zł = 3,80zł 1j = 3,80zł : 2 = 1,90zł Odp.: Jedo jabłko kosztuje 1,90zł. -=-=-=--=--=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- Mam nadzieję, że pomogłam ^^

b-brzoskwinie j-jabłka 3b+2j=8,60/*(-1) 3b+4j=12,40 -3b-2j=-8,60 3b+4j=12,40 + 2j=3,80/:2 j=1,90żł 3b+2*1,90=8,60 3b=8,60-3,80 3b=4,80/:3 b=1,60zł----cena brzoskwini

Dodaj swoją odpowiedź
Matematyka

za 3 brzoskwinie i 2 jabłka trza zapłacić 8, 60 zł. a za 3 brzoskwinie i 4 jabłka 12, 40 zł. ile kosztuje brzoskwinia?

za 3 brzoskwinie i 2 jabłka trza zapłacić 8, 60 zł. a za 3 brzoskwinie i 4 jabłka 12, 40 zł. ile kosztuje brzoskwinia?...