za 3 brzoskwinie i 2 jabłka trza zapłacić 8, 60 zł. a za 3 brzoskwinie i 4 jabłka 12, 40 zł. ile kosztuje brzoskwinia?

za 3 brzoskwinie i 2 jabłka trza zapłacić 8, 60 zł. a za 3 brzoskwinie i 4 jabłka 12, 40 zł. ile kosztuje brzoskwinia?
Odpowiedź

12,40 zł - 8,60 zł = 3,80 zł 8,60 zł - 3,80 zł = 4,80 zł - tyle kosztują 3 brzoskwinie  4,80 zł : 3 = 1,60 zł  Odp: brzoskwinia kosztuje 1,60 zł

12,40 - 8,60 =3,80 zł  tyle kosztują dwa jabłka 3,80 : 2 = 1,90 zł   <----- jedno jabłko 8,60 - 3,80 = 4,80 zł  <----- trzy brzoskwinie 4,80 :3 = 1,60   <------ jedna brzoskwinia Odp. Brzoskwinia kosztuje 1,60 zł.

Dodaj swoją odpowiedź
Matematyka

za 3 brzoskwinie i 2 jabłka trza zapłacić 8, 60 zł. a za 3 brzoskwinie i 4 jabłka 12, 40 zł. ile kosztuje brzoskwinia?

za 3 brzoskwinie i 2 jabłka trza zapłacić 8, 60 zł. a za 3 brzoskwinie i 4 jabłka 12, 40 zł. ile kosztuje brzoskwinia?...