W sklepie skarpety sprzedawane są po 6 par w opakowaniu w cenie 12,60zł za opakowanie. W miesiącu sierpniu do każdej paczki dodawano jedną parę skarpet gratis. O ile procent tańsza jest każda para skarpet w miesiącu sierpniu?

W sklepie skarpety sprzedawane są po 6 par w opakowaniu w cenie 12,60zł za opakowanie. W miesiącu sierpniu do każdej paczki dodawano jedną parę skarpet gratis. O ile procent tańsza jest każda para skarpet w miesiącu sierpniu?
Odpowiedź

12,60:6=2,1 12,60:7=1,8 2,1-x*2,1=1,8 2,1-1,8=2,1x 0,3=2,1x/:2,1 x=3/21 3/21*100%=300/21%=14 i 6/21%

cena jednej skarpety w miesiącu innym niz w sierpniu: 12.60 : 6 = 2.1 cena jednej pary skarpet w sierpniu 12.60 : 7 = 1.8 różnica w cenie jednej pary 2.1-1.8 = 0.3 0.3 : 2.1 * 100% ≈ 14.3%

12,60:6=2,1 12,60:7=1,8 2,10-1,80=0,3 0,3/2,1*100%= ok.14 %

Dodaj swoją odpowiedź
Matematyka

W sklepie skarpety sprzedawane są po 6 par w opakowaniu w cenie 12,60zł za opakowanie. W miesiącu sierpniu do każdej paczki dodawano jedną parę skarpet gratis. O ile procent tańsza jest każda para skarpet w miesiącu sierpniu?                          

W sklepie skarpety sprzedawane są po 6 par w opakowaniu w cenie 12,60zł za opakowanie. W miesiącu sierpniu do każdej paczki dodawano jedną parę skarpet gratis. O ile procent tańsza jest każda para skarpet w miesiącu sierpniu?         ...