W sklepie skarpety sprzedawane są po 6 par w opakowaniu w cenie 12,60zł za opakowanie. W miesiącu sierpniu do każdej paczki dodawano jedną parę skarpet gratis. O ile procent tańsza jest każda para skarpet w miesiącu sierpniu?                          

W sklepie skarpety sprzedawane są po 6 par w opakowaniu w cenie 12,60zł za opakowanie. W miesiącu sierpniu do każdej paczki dodawano jedną parę skarpet gratis. O ile procent tańsza jest każda para skarpet w miesiącu sierpniu?                          
Odpowiedź

cena jednej skarpety w miesiącu innym niz w sierpniu: 12.60 : 6 = 2.1  cena jednej pary skarpet w sierpniu 12.60 : 7 = 1.8 różnica w cenie jednej pary 2.1-1.8 = 0.3 0.3 : 2.1 * 100% ≈ 14.3%

Dodaj swoją odpowiedź
Matematyka

W sklepie skarpety sprzedawane są po 6 par w opakowaniu w cenie 12,60zł za opakowanie. W miesiącu sierpniu do każdej paczki dodawano jedną parę skarpet gratis. O ile procent tańsza jest każda para skarpet w miesiącu sierpniu?

W sklepie skarpety sprzedawane są po 6 par w opakowaniu w cenie 12,60zł za opakowanie. W miesiącu sierpniu do każdej paczki dodawano jedną parę skarpet gratis. O ile procent tańsza jest każda para skarpet w miesiącu sierpniu?...