Za 2 kg cukierków czekoladowych zapłacono o 25% więcej niż za 3 kg cukierków o smaku owocowym,Jeden kg cukierków owocowych kosztuje 10,40zl.Ile kosztuje 1 kg cukierków czekoladowych?

Za 2 kg cukierków czekoladowych zapłacono o 25% więcej niż za 3 kg cukierków o smaku owocowym,Jeden kg cukierków owocowych kosztuje 10,40zl.Ile kosztuje 1 kg cukierków czekoladowych?
Odpowiedź

3kg*10,40zł=31,20zł 31,20zł+25%=39zł 39zł:2=19,50zł Odp.Jeden kg cukierków czekoladowych kosztuje 19,50zł

3*10,40=31,2 31,20+0,25*31,20==31,20+7,80=39 39:2=19,50 1 kg cukierków czekoladowych kosztuje 19,50 zł

1 kg owocowych - 10,40 zł 3 kg owocowych - 31,20 zł 2 kg czekoladowych => 125 % z 3 kg owocowych 100% => 31,20 zł 25% => 7,80 zł 125% => 39 zł 2 kg czekoladowych = 39 zł 1 kg czekoladowych = 19,5 zł Odp.: 1 kg cukierków czekoladowych kosztuje 19 zł 50 gr.

Dodaj swoją odpowiedź
Matematyka

za 2kg cukierków czekoladowych zapłacono o 25%  więcej niż za 3 kg cukierków o smaku owocowym. jeden kilogram cukierków owocowych  kosztuje 10,40zl. ile kosztuje 1kg cókierków czekoladowuch.

za 2kg cukierków czekoladowych zapłacono o 25%  więcej niż za 3 kg cukierków o smaku owocowym. jeden kilogram cukierków owocowych  kosztuje 10,40zl. ile kosztuje 1kg cókierków czekoladowuch....