za 2kg cukierków czekoladowych zapłacono o 25%  więcej niż za 3 kg cukierków o smaku owocowym. jeden kilogram cukierków owocowych  kosztuje 10,40zl. ile kosztuje 1kg cókierków czekoladowuch.

za 2kg cukierków czekoladowych zapłacono o 25%  więcej niż za 3 kg cukierków o smaku owocowym. jeden kilogram cukierków owocowych  kosztuje 10,40zl. ile kosztuje 1kg cókierków czekoladowuch.
Odpowiedź

3kg cukierków owocowych - 10,40zł * 3kg = 31,20zł 2kg cukierków czekoladowych - 31,20zł * 120% = 37,44zł 1kg cukierków czekoladowych - 37,44zł : 2 = 18,72zł

3 kg cukierków owocowych x 1kg cukierków owocowych kosztuje 10,40zł 3kg=31,20zł 2kg cukierków czekoladowych 2*39zł = 78zł 1kgcukierków czekoladowych =31,20+7,8 = 39zł 31,20 - 100% x  -  25% 100x=780 x=7,8

Dodaj swoją odpowiedź