4 filiżanki i 6 talerzyków kosztuje 36 zł. 6 filiżanek i 4 talerzyki kosztuje 44 zł. Co jest droższe: filiżanka czy talerzyk. O ile.

4 filiżanki i 6 talerzyków kosztuje 36 zł. 6 filiżanek i 4 talerzyki kosztuje 44 zł. Co jest droższe: filiżanka czy talerzyk. O ile.
Odpowiedź

Ile kosztuje 10 filiżanek i 10 talerzyków? 36+44=80zł Ile kosztuje 1 filiżanka i 1 talerzyk? 80:10=8zł Ile kosztują 4 filiżanki i 4 talerzyki? 4*8=32zł Ile kosztują 2 filiżanki? 44-32=12zł Ile kosztuje 1 filiżanka? 12:2=6zł Ile kosztuje 1 talerzyk? 8-5=2zł O ile droższa jest filiżanka? 6-2=4zł Odp.: Filiżanka kosztuje 6zł, a talerzyk 2zł. Filiżanka jest o 4zł droższa.

Dodaj swoją odpowiedź
Matematyka

Cztery filiżanki i sześć talerzyków kosztuje 36 zł.Sześć filiżanek i cztery talerzyki kosztuje 44 zł.Co jest droższe:filiżanka czy talerzyk?O ile?

Cztery filiżanki i sześć talerzyków kosztuje 36 zł.Sześć filiżanek i cztery talerzyki kosztuje 44 zł.Co jest droższe:filiżanka czy talerzyk?O ile?...

Matematyka

Cztery filiżanki i sześć talerzyków kosztuje 36 zł. Sześć filiżanek i cztery talerzyki kosztują 44 zł. Co jest droższe : filiżanka czy talerzyk? O ile? WSKAZÓWKA : Wykonaj rysunek i dodaj wszystkie przedmioty. PROSZĘ TO NA JUTRO!!!!!!!!!!!!!!!

Cztery filiżanki i sześć talerzyków kosztuje 36 zł. Sześć filiżanek i cztery talerzyki kosztują 44 zł. Co jest droższe : filiżanka czy talerzyk? O ile? WSKAZÓWKA : Wykonaj rysunek i dodaj wszystkie przedmioty. PROSZĘ TO NA JUTRO!!!!!!...

Matematyka

cztery filiżanki i sześć talerzyków kosztuje 36zł. Seszść filiżanek i cztery talerzyki kosztuje 44 zł . Co jest droższe :talerzyk czy filiżanka ?O ile ?

cztery filiżanki i sześć talerzyków kosztuje 36zł. Seszść filiżanek i cztery talerzyki kosztuje 44 zł . Co jest droższe :talerzyk czy filiżanka ?O ile ?...