Cztery filiżanki i sześć talerzyków kosztuje 36 zł.Sześć filiżanek i cztery talerzyki kosztuje 44 zł.Co jest droższe:filiżanka czy talerzyk?O ile?

Cztery filiżanki i sześć talerzyków kosztuje 36 zł.Sześć filiżanek i cztery talerzyki kosztuje 44 zł.Co jest droższe:filiżanka czy talerzyk?O ile?
Odpowiedź

4x + 6y = 36 6x + 4y = 44 4x = 36 - 6y 6x + 4y = 44 x = 9 - 1,5y 54 - 9y + 4y = 44 x = 9 -1,5y -5y = -10 x = 6 y = 2 x - cena filiżanki y - cena talerzyka

Filiżanki - x talerze - y 4x + 6y = 36zł | -4y 6x + 4y = 44zł 4x = 36zł - 6y 54zł - 9y +4y =44zł 54zł - 5y = 44zł | +5y 54zł =44zł + 5y | -44zł 10zł = 5y | :5 y= 2zł 4x= 36zł - 12zł 4x = 24zł x=6zł 6zł - 2zł = 4zł Odp . Droższe są filiżanki o 4zł

4f+6t=36 6f+4t=44 4f=36-6t 6f+4t=44 2f=18-3t 6f+4t=44 3(18-3t) +4t = 44 54- 9t +4t= 44 54 - 5t =44 -5t = 44- 54 -5t=-10 /:-5 t=2zł 4f+6t=36 4f + 6x2 =36 4f+12=36 4f=36-12 4f=24/:4 f=6zł 6-2=4 Droższa jest filiżanka o 4 zł

Dodaj swoją odpowiedź
Matematyka

Cztery filiżanki i sześć talerzyków kosztuje 36 zł. Sześć filiżanek i cztery talerzyki kosztują 44 zł. Co jest droższe : filiżanka czy talerzyk? O ile? WSKAZÓWKA : Wykonaj rysunek i dodaj wszystkie przedmioty. PROSZĘ TO NA JUTRO!!!!!!!!!!!!!!!

Cztery filiżanki i sześć talerzyków kosztuje 36 zł. Sześć filiżanek i cztery talerzyki kosztują 44 zł. Co jest droższe : filiżanka czy talerzyk? O ile? WSKAZÓWKA : Wykonaj rysunek i dodaj wszystkie przedmioty. PROSZĘ TO NA JUTRO!!!!!!...

Matematyka

cztery filiżanki i sześć talerzyków kosztuje 36zł. Seszść filiżanek i cztery talerzyki kosztuje 44 zł . Co jest droższe :talerzyk czy filiżanka ?O ile ?

cztery filiżanki i sześć talerzyków kosztuje 36zł. Seszść filiżanek i cztery talerzyki kosztuje 44 zł . Co jest droższe :talerzyk czy filiżanka ?O ile ?...