ile kosztuje 1 kg gruszek gdy 0.85 kg kosztuje 3.57 zl

ile kosztuje 1 kg gruszek gdy 0.85 kg kosztuje 3.57 zl
Odpowiedź

1kg -x 0,85kg - 3,57 0,85kgx - 3,57/0,85 x = 4,2

1kg - x 0,85kg - 3,57 obliczamy z proporcji 0,85x= 3,57*1 0,85x= 3,57 / :0,85 x= 4,2 zł

0.85 kg → 3,57zł 1 kg → x mnożymy na krzyż: 1 kg × 3,57zł ----------------- = x 0.85 kg x ≈ 4,41 zł/ kg

Dodaj swoją odpowiedź
Matematyka

Kilogram jabłek kosztuje 2,60 zł, a kilogram gruszek kosztuje 4,40 zł. Ile kosztuje 1 1/2 kg jabłek? Ile kosztuje 1 1/5 kg gruszek? Ile trzeba zapłacić za 2 1/4 kg jabłek i 3/4 kg gruszek? Proszę o odpowiedź daje najj gdy będziecie licz

Kilogram jabłek kosztuje 2,60 zł, a kilogram gruszek kosztuje 4,40 zł. Ile kosztuje 1 1/2 kg jabłek? Ile kosztuje 1 1/5 kg gruszek? Ile trzeba zapłacić za 2 1/4 kg jabłek i 3/4 kg gruszek? Proszę o odpowiedź daje najj gdy...

Matematyka

Gdy cenę gruszek obniżono o 0,5zł, a winogron o 1,5zł, stosunek ceny winogron do ceny gruszek nie zmienił się. Teraz za 3kg gruszek i 2kg winogron należy zapłacić 18zł. Ile  kosztuje 1kg winogron po zmianie?

Gdy cenę gruszek obniżono o 0,5zł, a winogron o 1,5zł, stosunek ceny winogron do ceny gruszek nie zmienił się. Teraz za 3kg gruszek i 2kg winogron należy zapłacić 18zł. Ile  kosztuje 1kg winogron po zmianie?...