za dwie i trzy czwarte kg. bananów mama zapłaciła 11zł. ile kosztował 1 kg bananów?
za dwie i trzy czwarte kg. bananów mama zapłaciła 11zł. ile kosztował 1 kg bananów?
dwie i trzy czwarte kg=2,75kg 2,75kg------------11zł 1kg-----------------x x=1kg*11zł/2,75kg=4zł Odp.: Jeden kg bananów kosztował 4 zł.
2 3/4kg=11zł 2,75kg=11zł|2,75 1kg=4zł Odp.Jeden kilogram bananów kosztował 4zł.
2 3/4 = 2,75 2,75 kg bananów -> 11 zł 1 kg bananów -> x zł 2,75 * x = 1 * 11 2,75x = 11 x = 4 Sprawdzenie: 2,75 * 4 = 11zł Odp. Jeden kilogram bananów kosztował 4 zł
Za 2 3/4(dwie całe i trzy czwarte)kg bananów mama zapłaciła 11zł.Ile kosztował 1kg bananów? działanie i odpowiedz,pliss...