Pani Zofia kupiła do szkolnego sklepiku 14 kubków i 8 półmisków.Za wszystko zapłaciła 200 zł.Gdyby kupiła tylko kubki,ale za tę samą kwotę,to wystarczyłoby jej pieniędzy aż na 25 kubków. Ile kosztował jeden kubek, a ile półmisek? 200:25=8 Kubek kosztowa 8 złotych 14*8=112 Wszystkie kubki kosztowały 112 zł 200-112=88 Wszystkie półmiski kosztowały 88 zł 88:8=11 Półmisek kosztował 11 złotych
200zł : 25 = 8zł - cena jednego kubka 14 * 8 = 112 zł 200zł - 112zł = 88 zł 88zł : 8 = 11zł - cena jednego półmiska Odp.: Jeden kubek kosztował 8 zł, a jeden półmisek 11 zł.
200: 25=8-cena jednego kubka (200-8*14):8= (200-112):8=88:8=11- cena miski odp. miska kosztowała 11 zł, a kubek 8zł
Pani Zofia kupiła do szkolnego sklepiku 14 kubków i 8 półmisków.Za wszystko zapłaciła 200 zł.Gdyby kupiła tylko kubki,ale za tę samą kwotę,to wystarczyłoby jej pieniędzy aż na 25 kubków.Ile kosztował jeden kubek,a ile półmisek.
Pani Zofia kupiła do szkolnego sklepiku 14 kubków i 8 półmisków.Za wszystko zapłaciła 200 zł.Gdyby kupiła tylko kubki,ale za tę samą kwotę,to wystarczyłoby jej pieniędzy aż na 25 kubków.Ile kosztował jeden kubek,a ile półmisek....