Pani Zofia kupiła do szkolnego sklepiku 14 kubków i 8 półmisków.Za wszystko zapłaciła 200 zł.Gdyby kupiła tylko kubki,ale za tę samą kwotę,to wystarczyłoby jej pieniędzy aż na 25 kubków.Ile kosztował jeden kubek,a ile półmisek.

Pani Zofia kupiła do szkolnego sklepiku 14 kubków i 8 półmisków.Za wszystko zapłaciła 200 zł.Gdyby kupiła tylko kubki,ale za tę samą kwotę,to wystarczyłoby jej pieniędzy aż na 25 kubków.Ile kosztował jeden kubek,a ile półmisek.
Odpowiedź

Hejka. 200zł:25 = 8 zł z 1 kubek 14 *8=112 za kubki wszystkie 200-112=88 za wszystkie półmiski 80:8=11 za jeden półmisek Odp.Jeden kubek kosztuje 8zł, a jeden półmisek 11 zł Mam nadzieje że pomogłam ❤

x-kubek y-półmisek 200zł-wydana kwota  14x+8y=200 {  25x=200  |/25  14x+8y=200 {  x=8  14*8+8y=200 {  x=8  112+8y=200 {  x=8  8y=88  |/8 {  x=8   y=11 {   x=8 Odp. Jeden kubek kosztował 8zł, a półmisek 11zł.

Dodaj swoją odpowiedź
Matematyka

Pani Zofia kupiła do szkolnego sklepiku 14 kubków i 8 półmisków.Za wszystko zapłaciła 200 zł.Gdyby kupiła tylko kubki,ale za tę samą kwotę,to wystarczyłoby jej pieniędzy aż na 25 kubków. Ile kosztował jeden kubek, a ile półmisek?

Pani Zofia kupiła do szkolnego sklepiku 14 kubków i 8 półmisków.Za wszystko zapłaciła 200 zł.Gdyby kupiła tylko kubki,ale za tę samą kwotę,to wystarczyłoby jej pieniędzy aż na 25 kubków. Ile kosztował jeden kubek, a ile półmisek?...