g- gumka s- spinka Ola: 4g + 6s= 4,80 Monika: g+ 10s= 4,60 4g + 6s= 4,80 g+ 10s= 4,60 4g + 6s= 4,80 g= 4,60-10s podstawiamy do pierwszego równania za g wartość z drugiego równania: 4(4,60-10s) +6s=4,80 18,40-40s +6s= 4,80 -34s= -13,60 / : (-34) s= 0,40 g=4,60-10s s= 0,40 g= 4,60- 4,0 g= 0,60 Odp: Gumka kosztuje 60 gr. a spinka 40 gr.
Ola za 4 gumki do włosów i 6 spinek zapłaciła 4, 80zł. Monika kupiła w tym samym sklepie jedną gumkę i 10 spinek i zapłaciła 4,60 zł. Jaka była cena jednej gumki , a jaka jednej spinki? ( zadanie do rozwiązania przez Układ równań)
Ola za 4 gumki do włosów i 6 spinek zapłaciła 4, 80zł. Monika kupiła w tym samym sklepie jedną gumkę i 10 spinek i zapłaciła 4,60 zł. Jaka była cena jednej gumki , a jaka jednej spinki? ( zadanie do rozwiązania przez Układ równań)...
UKŁAD RÓWNAŃ Ola za 4 gumki do włosów i 6 spinek zapłaciła 4,80zł. Monika kupiła w tym samym sklepie jedną gumkę i 10 spinek i zapłaciła 4.60zł. Jaka była cena jednej gumki, a jaka jednej spinki?
UKŁAD RÓWNAŃ Ola za 4 gumki do włosów i 6 spinek zapłaciła 4,80zł. Monika kupiła w tym samym sklepie jedną gumkę i 10 spinek i zapłaciła 4.60zł. Jaka była cena jednej gumki, a jaka jednej spinki?...