x - ilość kubków y - ilość filiżanek układ równań: {7x+5y=86 {x+y=14 /*(-5) {7x+5y=86 {-5x-5y=-70 2x=16 /:2 x=8 {x=8 {8+y=14 {x=8 {y=6
x-kubki y-filiżanki układ równań; 7x+5y=86 x+y=14 → wyznaczamy x=14-y podstawiamy: 7(14-y)+5y=86 98-7y+5y=86 -2y=86-98 -2y=-12/:(-2) y=6 x=14-y x=14-6 x=8 spr. 7*8+5*6= 56+30 = 86 8+6=14
Pani Irena kupowała ostatnio kubki i filiżanki. Kubki kosztowały po 7 złotych, a filiżanki po 5 złotych.Zapłaciła za te zakupy 86 złotych.Ile kupiła kubków,a ile filiżanek,jeśli łącznie było ich 14?
Pani Irena kupowała ostatnio kubki i filiżanki. Kubki kosztowały po 7 złotych, a filiżanki po 5 złotych.Zapłaciła za te zakupy 86 złotych.Ile kupiła kubków,a ile filiżanek,jeśli łącznie było ich 14?...
Pani Irena kupowała ostatnio kubki i filiżanki. Kubki kosztowały po 7 złoty ,a filiżanki po 5 złotych. Zapłaciła za te zakupy 86 złotych. Ile kupiła kubków ,a ile filiżanek ,jeśli łącznie było ich 14 ?
Pani Irena kupowała ostatnio kubki i filiżanki. Kubki kosztowały po 7 złoty ,a filiżanki po 5 złotych. Zapłaciła za te zakupy 86 złotych. Ile kupiła kubków ,a ile filiżanek ,jeśli łącznie było ich 14 ? ...
Pani Irena kupowała ostatnio kubki i filiżanki. Kubki kosztowały po 7 złotych, a filiżanki po 5 złotych. Zapłaciła za te zakupy 86 złotych. Ile kupiła kubków , a ile filiżanek , jeśli łącznie było ich 14?
Pani Irena kupowała ostatnio kubki i filiżanki. Kubki kosztowały po 7 złotych, a filiżanki po 5 złotych. Zapłaciła za te zakupy 86 złotych. Ile kupiła kubków , a ile filiżanek , jeśli łącznie było ich 14?...
klasa 4. Pani Irena kupowała ostatnio kibki i filiżanki. Kubki kosztowały po 7 zł, a filiżanki po 5 zł. Zapłaciła za te zakupy 86 zł. Ile kupiła kubków, a ile filiżanek, jeśli łącznie było ich 14?
klasa 4. Pani Irena kupowała ostatnio kibki i filiżanki. Kubki kosztowały po 7 zł, a filiżanki po 5 zł. Zapłaciła za te zakupy 86 zł. Ile kupiła kubków, a ile filiżanek, jeśli łącznie było ich 14?...
Pani Irena kupowała ostatnio kubki i filiżanki. Kubki kosztowały po 7zł,a filiżanki po 5zł. Zapłaciła za te zakupy 86zł. Ile kupiła kubków ,a ile filiżanek,jeśli łącznie było ich 14 ?
Pani Irena kupowała ostatnio kubki i filiżanki. Kubki kosztowały po 7zł,a filiżanki po 5zł. Zapłaciła za te zakupy 86zł. Ile kupiła kubków ,a ile filiżanek,jeśli łącznie było ich 14 ?...