klasa 4. Pani Irena kupowała ostatnio kibki i filiżanki. Kubki kosztowały po 7 zł, a filiżanki po 5 zł. Zapłaciła za te zakupy 86 zł. Ile kupiła kubków, a ile filiżanek, jeśli łącznie było ich 14?

klasa 4. Pani Irena kupowała ostatnio kibki i filiżanki. Kubki kosztowały po 7 zł, a filiżanki po 5 zł. Zapłaciła za te zakupy 86 zł. Ile kupiła kubków, a ile filiżanek, jeśli łącznie było ich 14?
Odpowiedź

filiżanek kupiła 6, a kubków 8 spr. 8x7+6x5=86 PS Zaznaczając którąś z odpowiedzi jako najlepszą odzyskujesz 15% pkt. zainwestowanych w zadanie!

k-ilość kubków f-ilość filiżanek   7k+5f=86                           8+f=14 k+f=14 |*(-5)                     f=14-8 7k+5f=86                           f=6 -5k-5f=-70 2k=16 |:2 k=8   k= 8 f=6 Odp:Pani Irena kupiła 8 kubków i 6 filiżanek

Dodaj swoją odpowiedź