Za pięć ryz papieru ksero (1 ryza to 500 sztuk)zapłacono 62,50 zł.Ile ryz tego papieru można kupić za 187,50 zł? Ile zł kosztuje 20 ryz tego papieru?

Za pięć ryz papieru ksero (1 ryza to 500 sztuk)zapłacono 62,50 zł.Ile ryz tego papieru można kupić za 187,50 zł? Ile zł kosztuje 20 ryz tego papieru?
Odpowiedź

za 5- 62,50 za jedną: 62,50 / 5 = 12,5 ile za 187, 50? 187,50: 12,5 = 15 20 ryz: 12,5*20= 250zł

62,50zł:5ryz=12,50zł--->za jedną ryzę. 187,50zł:12,50zł=15 ryz.(tyle można kupić za 187,50 zł). 12,50zł*20ryz=250 zł (tyle zapłacono za 20 sztuk ryz.)

5 ryz papieru – 62,50 zł 62,50 zł : 5 = 12,50 zł 12,50 – cena jednej ryzy x ryz papieru – 187,50 zł 187,50 zł : 12,50 zł = 15 (sztuk) 20 * 12,50 zł = 250 zł (* - znak mnożenia) Odp. Za 187,50 zł można kupić 15 ryz, a 20 ryz kosztuje 250 zł.

Dodaj swoją odpowiedź
Matematyka

Za pięć ryz papieru ksero ( 1 ryza to 500 sztuk) zapłacono 62,50 zł. Ile ryz tego papieru można kupić za 187,50 zł? Ile złotych kosztuje 20 ryz tego papieru?     Ten temat jest z działu WIELKOŚCI WPROST PROPORCJONALNE . POMOCY!

Za pięć ryz papieru ksero ( 1 ryza to 500 sztuk) zapłacono 62,50 zł. Ile ryz tego papieru można kupić za 187,50 zł? Ile złotych kosztuje 20 ryz tego papieru?     Ten temat jest z działu WIELKOŚCI WPROST PROPORCJONALNE . POMOCY!...

Matematyka

Za pięć ryz papieru ksero (1 ryza to 500 sztuk) zapłacono 62,50 zł.Ile ryz tego papieru można kupić za 187,50 zł ? Ile złotych kosztuje 20 ryz tego papieru?

Za pięć ryz papieru ksero (1 ryza to 500 sztuk) zapłacono 62,50 zł.Ile ryz tego papieru można kupić za 187,50 zł ? Ile złotych kosztuje 20 ryz tego papieru?...

Matematyka

Za pięć ryz papieru ksero (1 ryza to 500 sztuk) zapłacono 62,50 zł. Ile ryz tego papieru można kupić za 187,50 zł? Ile złotych kosztuje 20 ryz tego papieru?

Za pięć ryz papieru ksero (1 ryza to 500 sztuk) zapłacono 62,50 zł. Ile ryz tego papieru można kupić za 187,50 zł? Ile złotych kosztuje 20 ryz tego papieru?...

Matematyka

Za pięć ryz papieru ksero (1 ryza to 500 sztuk ) zapłacono 62,50 zł. Ile ryz tego papieru można kupić za 187,50 zł? Ile złotych kosztuje 20 ryz ego papieru?

Za pięć ryz papieru ksero (1 ryza to 500 sztuk ) zapłacono 62,50 zł. Ile ryz tego papieru można kupić za 187,50 zł? Ile złotych kosztuje 20 ryz ego papieru?...

Matematyka

Za pięć ryz papieru ksero (1 ryza to 500 sztuk) zapłacono 62,50zł. Ile ryz tego papieru można kupić za 187,50zł?Ile złotych kosztuje 20 ryz tego papieru?

Za pięć ryz papieru ksero (1 ryza to 500 sztuk) zapłacono 62,50zł. Ile ryz tego papieru można kupić za 187,50zł?Ile złotych kosztuje 20 ryz tego papieru?...