za 3,5 kg mandarynek mama zapłaciła 23,80 zł ile trzeba zapłacić za 2 kg tych mandarynek ?

za 3,5 kg mandarynek mama zapłaciła 23,80 zł ile trzeba zapłacić za 2 kg tych mandarynek ?
Odpowiedź

23,80 ; 3,50 = 6,80 6,80 * 2 =13,60

ja to zrobie na proporcje 3,5kg → 23,80zl 2kg → x x=2kg×23,80zl÷3,5kg=47,60zl÷3,5=13,60zl

Dodaj swoją odpowiedź
Matematyka

za 3,5 kg mandarynek mama zapłaciła 23,80 zł ile trzeba zapłacić za 2 kg tych mandarynek ?prosze o rozpisanie

za 3,5 kg mandarynek mama zapłaciła 23,80 zł ile trzeba zapłacić za 2 kg tych mandarynek ?prosze o rozpisanie...