za 3,5 kg mandarynek mama zapłaciła 23,80 zł ile trzeba zapłacić za 2 kg tych mandarynek ?prosze o rozpisanie

za 3,5 kg mandarynek mama zapłaciła 23,80 zł ile trzeba zapłacić za 2 kg tych mandarynek ?prosze o rozpisanie
Odpowiedź

23,80/3,5=6,8 - za 1 kg 6,8 x 2 = 13,6 za 2kg odp 13,6 zł

3,5 kg - 23,80zł 2 kg - x x=(2kg * 23,80zł): 3,5 kg=13,60zł Odp. Za 2 kg mandarynek trzeba zapłacić 13,60zł

Dodaj swoją odpowiedź