x+y=28,8 1,25x=0,75y x=28,8-y 1,25(28,8-y)=0,75y x=28,8-y 36-1,25y=0,75y x=28,8-y -2y=-36/:(-2) x=28,8-y y=18 x=10,8 y=18
proste nie trzeba liczyc ceny podręczników procentowo skoro ceny były takie same to 28,80/2=14,40
Ale nie jest napisane, że były w takiej samej cenie tylko BYŁYBY !! x+y=28,80zł 28,80/2=14,40zł x=14,40 y=14,40 x+25% ≈ 14,40+3,456 ≈ 17,86 zł y-25% ≈ 14,40-3,456 ≈ 10,94 zł ;))
Za dwa różne podręczniki zapłacono 28.80zł. Gdyby jeden podręcznik był o 25%droższy, a drugi o 25% tańszy to ceny obu podręczników byłyby równe. Oblicz cenę każdego z podręczników.
Za dwa różne podręczniki zapłacono 28.80zł. Gdyby jeden podręcznik był o 25%droższy, a drugi o 25% tańszy to ceny obu podręczników byłyby równe. Oblicz cenę każdego z podręczników....
Za dwa różne podręczniki zapłacono 28,80zł.Gdyby jeden podręcznik był o 25% droższy,a drugi o 25% tańszy,to ceny obu podręczników byłyby równe.Oblicz cenę każdego z podręczników.
Za dwa różne podręczniki zapłacono 28,80zł.Gdyby jeden podręcznik był o 25% droższy,a drugi o 25% tańszy,to ceny obu podręczników byłyby równe.Oblicz cenę każdego z podręczników....
Zadanie z układu równań : Za dwa różne podręczniki zapłacono 28,80zł. Gdyby jeden podręcznik był o 25% droższy, a drugi o 25% tańszy, to ceny obu podręczników byłyby równe. Oblicz cenę każdego z podręczników.
Zadanie z układu równań : Za dwa różne podręczniki zapłacono 28,80zł. Gdyby jeden podręcznik był o 25% droższy, a drugi o 25% tańszy, to ceny obu podręczników byłyby równe. Oblicz cenę każdego z podręczników....
za dwa różne podręczniki zapłacono 28,80zł.Gdyby jeden podręcznik był o 25 % droższy, a drugi o 25 % tańszy, to ceny obu podręczników byłyby równe .Oblicz cenę każdego z podręczników.
za dwa różne podręczniki zapłacono 28,80zł.Gdyby jeden podręcznik był o 25 % droższy, a drugi o 25 % tańszy, to ceny obu podręczników byłyby równe .Oblicz cenę każdego z podręczników....
Układy równań. Za dwa różne podręczniki zapłacono 28,80zł. Gdyby jeden podręcznik był o 25% droższy, a drugi o 25% tańszy, to ceny obu podręczników byłyby równe. Oblicz cenę każdego z podręczników.
Układy równań. Za dwa różne podręczniki zapłacono 28,80zł. Gdyby jeden podręcznik był o 25% droższy, a drugi o 25% tańszy, to ceny obu podręczników byłyby równe. Oblicz cenę każdego z podręczników....