Za dwa różne podręczniki zapłacono 28.80zł. Gdyby jeden podręcznik był o 25%droższy, a drugi o 25% tańszy to ceny obu podręczników byłyby równe. Oblicz cenę każdego z podręczników.

Za dwa różne podręczniki zapłacono 28.80zł. Gdyby jeden podręcznik był o 25%droższy, a drugi o 25% tańszy to ceny obu podręczników byłyby równe. Oblicz cenę każdego z podręczników.
Odpowiedź

x-cena jednego podręcznika y- cena drugiego podr. x+y=28,80 1,25x=0,75y (układ równań ) x=28,80-y 1,25 razy (28,80-y)=0,75y 36-1,25y=0,75y x=28,80-y 36= 2y x=28,80-y y=18 x=10,80 Odp.Droższy podręcznik kosztował 18zł a tańszy 10,80.

28,80:2=14,40 25%=0,25 0,25*14,40=3,60 14,40-3,60=10,80 14,40+3,60=18 Odp.: Jeden podręcznik kosztował 18 zł, a drugi 10,80 zł.

Dodaj swoją odpowiedź
Matematyka

Za dwa różne podręczniki zapłacono 28,80zł. Gdyby jeden podręcznik był o 25% droższy, a drugi o 25% tańszy, to ceny obu podręczników byłyby równe. Oblicz cenę każdego z podręczników.

Za dwa różne podręczniki zapłacono 28,80zł. Gdyby jeden podręcznik był o 25% droższy, a drugi o 25% tańszy, to ceny obu podręczników byłyby równe. Oblicz cenę każdego z podręczników....

Matematyka

Za dwa różne podręczniki zapłacono 28,80zł.Gdyby jeden podręcznik był o 25% droższy,a drugi o 25% tańszy,to ceny obu podręczników byłyby równe.Oblicz cenę każdego z podręczników.

Za dwa różne podręczniki zapłacono 28,80zł.Gdyby jeden podręcznik był o 25% droższy,a drugi o 25% tańszy,to ceny obu podręczników byłyby równe.Oblicz cenę każdego z podręczników....

Matematyka

Zadanie z układu równań : Za dwa różne podręczniki zapłacono 28,80zł. Gdyby jeden podręcznik był o 25% droższy, a drugi o 25% tańszy, to ceny obu podręczników byłyby równe. Oblicz cenę każdego z podręczników.

Zadanie z układu równań : Za dwa różne podręczniki zapłacono 28,80zł. Gdyby jeden podręcznik był o 25% droższy, a drugi o 25% tańszy, to ceny obu podręczników byłyby równe. Oblicz cenę każdego z podręczników....

Matematyka

za dwa różne podręczniki zapłacono 28,80zł.Gdyby jeden podręcznik był o 25 % droższy, a drugi o 25 % tańszy, to ceny obu podręczników byłyby równe .Oblicz cenę każdego z podręczników.

za dwa różne podręczniki zapłacono 28,80zł.Gdyby jeden podręcznik był o 25 % droższy, a drugi o 25 % tańszy, to ceny obu podręczników byłyby równe .Oblicz cenę każdego z podręczników....

Matematyka

Układy równań. Za dwa różne podręczniki zapłacono 28,80zł. Gdyby jeden podręcznik był o 25% droższy, a drugi o 25% tańszy, to ceny obu podręczników byłyby równe. Oblicz cenę każdego z podręczników.

Układy równań. Za dwa różne podręczniki zapłacono 28,80zł. Gdyby jeden podręcznik był o 25% droższy, a drugi o 25% tańszy, to ceny obu podręczników byłyby równe. Oblicz cenę każdego z podręczników....