x-cena jednego podręcznika y- cena drugiego podr. x+y=28,80 1,25x=0,75y (układ równań ) x=28,80-y 1,25 razy (28,80-y)=0,75y 36-1,25y=0,75y x=28,80-y 36= 2y x=28,80-y y=18 x=10,80 Odp.Droższy podręcznik kosztował 18zł a tańszy 10,80.
28,80:2=14,40 25%=0,25 0,25*14,40=3,60 14,40-3,60=10,80 14,40+3,60=18 Odp.: Jeden podręcznik kosztował 18 zł, a drugi 10,80 zł.
Za dwa różne podręczniki zapłacono 28,80zł. Gdyby jeden podręcznik był o 25% droższy, a drugi o 25% tańszy, to ceny obu podręczników byłyby równe. Oblicz cenę każdego z podręczników.
Za dwa różne podręczniki zapłacono 28,80zł. Gdyby jeden podręcznik był o 25% droższy, a drugi o 25% tańszy, to ceny obu podręczników byłyby równe. Oblicz cenę każdego z podręczników....
Za dwa różne podręczniki zapłacono 28,80zł.Gdyby jeden podręcznik był o 25% droższy,a drugi o 25% tańszy,to ceny obu podręczników byłyby równe.Oblicz cenę każdego z podręczników.
Za dwa różne podręczniki zapłacono 28,80zł.Gdyby jeden podręcznik był o 25% droższy,a drugi o 25% tańszy,to ceny obu podręczników byłyby równe.Oblicz cenę każdego z podręczników....
Zadanie z układu równań : Za dwa różne podręczniki zapłacono 28,80zł. Gdyby jeden podręcznik był o 25% droższy, a drugi o 25% tańszy, to ceny obu podręczników byłyby równe. Oblicz cenę każdego z podręczników.
Zadanie z układu równań : Za dwa różne podręczniki zapłacono 28,80zł. Gdyby jeden podręcznik był o 25% droższy, a drugi o 25% tańszy, to ceny obu podręczników byłyby równe. Oblicz cenę każdego z podręczników....
za dwa różne podręczniki zapłacono 28,80zł.Gdyby jeden podręcznik był o 25 % droższy, a drugi o 25 % tańszy, to ceny obu podręczników byłyby równe .Oblicz cenę każdego z podręczników.
za dwa różne podręczniki zapłacono 28,80zł.Gdyby jeden podręcznik był o 25 % droższy, a drugi o 25 % tańszy, to ceny obu podręczników byłyby równe .Oblicz cenę każdego z podręczników....
Układy równań. Za dwa różne podręczniki zapłacono 28,80zł. Gdyby jeden podręcznik był o 25% droższy, a drugi o 25% tańszy, to ceny obu podręczników byłyby równe. Oblicz cenę każdego z podręczników.
Układy równań. Za dwa różne podręczniki zapłacono 28,80zł. Gdyby jeden podręcznik był o 25% droższy, a drugi o 25% tańszy, to ceny obu podręczników byłyby równe. Oblicz cenę każdego z podręczników....