Za 2 grapefruity i 6 owoców kiwi zapłacono 4 zł 50 gr. Cena jednego grapefruita była 1,5 razy wyższa od ceny owocu kiwi . Ile kosztował 1 grapefruit , a ile owoc kiwi ?

Za 2 grapefruity i 6 owoców kiwi zapłacono 4 zł 50 gr. Cena jednego grapefruita była 1,5 razy wyższa od ceny owocu kiwi . Ile kosztował 1 grapefruit , a ile owoc kiwi ?
Odpowiedź

x-grapefruit y-kiwi 2x+6y=4,50 x=1,5*y x=1,5*y 2(1,5*y)+6y=4,50 x=1,5*y 9y=4,5 y=0,5 x=3

Dodaj swoją odpowiedź
Matematyka

Za dwa grapefruity i 6 owoców kiwi zapłacono 4 zł 50 gr.Cena jednego grapefruita była 1,5 razy wyższa od ceny owocu kiwi.Ile kosztował 1 grapefruit,a ile 1 owoc kiwi?

Za dwa grapefruity i 6 owoców kiwi zapłacono 4 zł 50 gr.Cena jednego grapefruita była 1,5 razy wyższa od ceny owocu kiwi.Ile kosztował 1 grapefruit,a ile 1 owoc kiwi?...

Matematyka

Za 2 grapefruity i 6 owoców kiwi zapłacono 4zł 50 gr.Cena jednego grapefruita była 1,5 razy wyższa od ceny owocu kiwi.Ile kosztował 1 grapefruit,a ile 1 owoc kiwi? Rozwiąż to zadanie za pomoca równań.

Za 2 grapefruity i 6 owoców kiwi zapłacono 4zł 50 gr.Cena jednego grapefruita była 1,5 razy wyższa od ceny owocu kiwi.Ile kosztował 1 grapefruit,a ile 1 owoc kiwi? Rozwiąż to zadanie za pomoca równań....

Matematyka

Za 2 grapefruity i 6 owoców kiwi zapłacono 4zł 50gr. Cena jednego grapefruita była 1,5 razy wyższa od ceny owocu kiwi . Ile kosztował 1 grapefruit, a ile 1 owoc kiwi. ? PozdRawiam ; ***

Za 2 grapefruity i 6 owoców kiwi zapłacono 4zł 50gr. Cena jednego grapefruita była 1,5 razy wyższa od ceny owocu kiwi . Ile kosztował 1 grapefruit, a ile 1 owoc kiwi. ? PozdRawiam ; ***...

Matematyka

Za 2 grapefruity)czytaj;grejpfruty) i 6 owoców kiwi zapłacono 4zł50gr.Cena jednego grapefruita była 1,5 razy wyższa od ceny owocu kiwi. Ile kosztował 1 grapefruit,a ile 1 owoc kiwi?

Za 2 grapefruity)czytaj;grejpfruty) i 6 owoców kiwi zapłacono 4zł50gr.Cena jednego grapefruita była 1,5 razy wyższa od ceny owocu kiwi. Ile kosztował 1 grapefruit,a ile 1 owoc kiwi?...