Na poczęstunek w pewnej szkole kupiono dzieciom n kg mandarynek po p zł i m kg pomarańczy, których kg był tańszy o 1 zł.Ile zapłacono za owoce

Na poczęstunek w pewnej szkole kupiono dzieciom n kg mandarynek po p zł i m kg pomarańczy, których kg był tańszy o 1 zł.Ile zapłacono za owoce
Odpowiedź

n-mandarynki m-pomarańcze p-koszt mandarynek p-1-koszt pomarańczy np+m(p-1)=np+mp-m odp.:Zapłacono np+mp-m złotych.

n*p+m(p-1)

p-koszt mandarynek p1-koszt pomarańczy n*p+m(p-1)=n*p+m*p-m Zapłacono n*p+m*p-m

Dodaj swoją odpowiedź
Matematyka

Na poczęstunek w pewnej szkole kupiono dzieciom n kg mandarynek po p zł i m kg pomarańczy, których kg był tańszy o 1 zł. Ile zapłacono za owoce?

Na poczęstunek w pewnej szkole kupiono dzieciom n kg mandarynek po p zł i m kg pomarańczy, których kg był tańszy o 1 zł. Ile zapłacono za owoce?...