Na poczęstunek w pewnej szkole kupiono dzieciom n kg mandarynek po p zł i m kg pomarańczy, których kg był tańszy o 1 zł. Ile zapłacono za owoce?

Na poczęstunek w pewnej szkole kupiono dzieciom n kg mandarynek po p zł i m kg pomarańczy, których kg był tańszy o 1 zł. Ile zapłacono za owoce?
Odpowiedź

(n*p)+[m*(p-1)]=?   a tak prościej to... 5 - 4 = 1

Dodaj swoją odpowiedź
Matematyka

Na poczęstunek w pewnej szkole kupiono dzieciom n kg mandarynek po p zł i m kg pomarańczy, których kg był tańszy o 1 zł.Ile zapłacono za owoce

Na poczęstunek w pewnej szkole kupiono dzieciom n kg mandarynek po p zł i m kg pomarańczy, których kg był tańszy o 1 zł.Ile zapłacono za owoce...