Poszla iza do sklepu po 5kg mąki.Mama dała Izie 27złoty a kilo mąki kosztuje 4,50zł.Czy izie starczyło na pięć mąki.Ile zostało pieniędzy?

Poszla iza do sklepu po 5kg mąki.Mama dała Izie 27złoty a kilo mąki kosztuje 4,50zł.Czy izie starczyło na pięć mąki.Ile zostało pieniędzy?
Odpowiedź

5*4,5=22,5 zł 27-22,5=4,5 Odp. Izie starczyło pieniędzy na kupno 5 kg mąki. Zostało jej 4,5 zł.

1 kg mąki- 4,5zł 5kg*4,5zł= 22zł 50gr 27zł-22zł50gr= 4zł 50 gr odp. pieniędzy wystarczy na 5kg mąki. zostanie 4zł 50 gr reszty.

1kg-4,50zl 5kg=5*4,50zl=22,5zl 27zl > 22,5zl 27zl-22,5zl=4,5zl Wystarczylo pieniedzy...a reszty zostalo 4,5zl ;))

Dodaj swoją odpowiedź
Matematyka

Poszla iza do sklepu po 5kg mąki.Mama dała Izie 27złoty a kilo mąki kosztuje 4,50zł.Czy izie starczyło na pięć mąki.Ile zostało pieniędzy?

Poszla iza do sklepu po 5kg mąki.Mama dała Izie 27złoty a kilo mąki kosztuje 4,50zł.Czy izie starczyło na pięć mąki.Ile zostało pieniędzy?...